Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrtačky a vrtací kladiva

Chci si koupit nějaký obyčejný lehký vrtací kladivo do paneláku. Klasická příklepovka je k ničemu - nechci se dřít jak Alík... Takže v úvahu přichází jen pneumatický příklep. Problém je v tom, že některý výrobci neuvádějí jestli má VK mechanický nebo pneumatický příklep. Někde jsem slyšel, že když má sklíčidlo SDS, tak je to pneu. příklep - je to pravda? Podle mě, když už se to jmenuje kladivo, tak by tam měl pneu. př. být, ne?

Psal jsem několika výrobcům i prodejcům, ale nikdo mi neodepisuje, proto se obracím na tuhle poradnu. Možná někdo z Vás to má doma a poradí mi :-)

moji favoriti:
1. DWT SBH-500 DS BMC - nevim jestli je pneu. příklep
2. Einhell BT-RH 920 E - taky nevim
3. Skil 1765 AA - tady by měl být pneu. příklep

No jo, jenomže tyhle vrtačky jsou dost drahý :-( Já do toho vrazím max. 2000,-Kč. Nad 2000,- už je to pro mě zbytečně drahý. Myslim že kupovat vrt. kladivo za 5000,-a výš už není na hobby vrtání... To radši koupim Noname :-)

no já s Váma moc nesouhlasim. Půjčovat si cca za 200,- na den vrtačku, kterou potřebuju tak 5x do roka, vyjde mě to na 1000,- a nemam doma nic. Nehledě na to, že v pujčovně je třeba o víkendu zavřeno. To si radši koupim, jak říkáte čínský shit, který budu mít doma kdykoliv k dispozici. Když se podělá, tak se vymění nebo vyhodí. Zrovna tak se může podělat něco značkovýho - špatnej kus a problémy jsou tady...

No tak to zase PRR :-) Poradit si nechám, do zadání jsem napsal 2 otázky, na kterou jste mi neodpověděli, protože nejspíš odpověď neznáte :-)

Navíc nemusim přece souhlasit se vším, co kdo napíše, nebo snad jo? To by to tady vypadalo....
Jinak díky za reakce

Z těch tří ještě možná tak ten DWT. Einhell je těžkej jako.. nedokážu si představit, že bych s tím vrtal nad hlavou v paneláku. Skil taky není nejlehčí, i když už je to lepší. DWT asi jako jediný uvádí jakž takž pravdivou sílu úderu - 1,4J. Moc nevěřím tomu, že mimo DWT to nářadí vydrží nějak dlouho.
Když už budeš některou z nich brát, vezmi k tomu kvalitní vrtáky - polovina úspěchu.
Nejsou to pneu kladiva, ale elektropneumatická kladiva. Pneumatická jsou trochu něco jiného.
Já jsem kupoval před časem tu Hitachi, co doporučoval Kurt, k tomu sadu Hitachi vrtáky a chrochtám si.
Je dražší, ale po předchozích zážitcích s mechanickým příklepem nelituji.
Blebledrnc ©

Skil 1765 AA je pneumatické vrtacie kladivo 950W.Má 4 funkcie:vrtanie,vrtanie a sekanie zároveň,samotné sekanie a polohu v ktorej sa dá lahkým pootočením nastaviť naklonenie sekáča do potrebnej polohy.
Predávam v baumarkete a u nás stojí 4790SK.
Značku Skil prevzala firma Bosch takže Skil je prakticky Bosch.
Skil sa delí na dve skupiny tak ako Bosch profi a hobby tak aj Skil na Skil-Masters to je profi a Skil je hobby.
Kladivo Vami vybrané patrí do skupiny profi.
Ano mate pravdu ak je hlava vrtačky s upnutím SDSplus (SDS+)je to vrtacie kladivo.
Myslím že pri výbere tohoto typu kladiva (neprohloupíte).
S pozdravom.