Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kuřák

Ahoj lidi, v práci se střídám s kolegou, který je silný kuřák. Místnost neuvěřitelně smrdí. Zkoušel jsem ho prosit, posílal do pr..., ale nic nepomáhá a v takovém prostředí se nedá být. Nevíte, neexistuje něco, co by se v místnosti odpařovalo nebo sublimovalo, co by mu kouření v tomto místě znechutilo? Moc děkuji za radu.

Jakákoliv stará sprej, ve které se používal freon. V hořící cigaretě se mu bude vytvářet dusivý bojový plyn fosgen.... Bacha, není to sranda, tak ho raději při hulení hlídej a když upadne do bezvědomí, okamžitě zaveď resuscitaci a volej 155.

To bys mu ovsem musel na cigarko nasadit trubku a poustet mu to primo do toho zhavyho.
Jina vec sou "vylepseny" cigarka, kapslik je klasika, takovy paratko do ciga zapichly(jednoduchy, nenapadny, poznat to neni, jenom je to cigo najednou takovy hnusny), nebo extremne nehty nebo acylpyrin. Posledni dve ale budou mit nejspis za nasledek poblitou a posranou kancelar.

Ne vazne, asi nezbude nez to hnat nejakou pracovne-pravni cestou. I kdyz... ja sam sem kurak, jsem proti koureni v kanclu, nikdy sem to nedelal, ale mel sem kolegu natolik precitlivelyho, ze kdyz sem prisel z cigarka z venku tak bez ohledu na pocasi otevrel na pul hodiny okno. Chapu, ze clovek nechce bejt v zahulenym prostredi, ale zase ze by mu melo vadit sedet s clovekem, co chodi kourit ven...

Pokud se někde nekouří a příjde kuřák (třeba z auta, kde celou cestu hulil jako fabrika), je to hodně cítit. Já takové lidi k nám do baráku (mj. sídlo firmy) nepouštím a řeším s nima záležitosti venku přede dveřmi. Naštěstí už to všichni klienti/kuřáci dávno vědí a respektují to.

Nebudu po někom hodinu ňuchat močku..

Cesta je jediná, tedy odpařit a vysublimovat toho nevycválaného smraďocha dopryč.

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/za konik-prace/cast5h2.aspx
Případně http://www.dokurte.cz/?stranka=stiznost_zamestnava tel&typ=sablony

Hlavně se neboj a nedej se. Jsi v právu a tak si stůj za svým. Bude to těžký boj, ale silnější zůstane a kuřáci jsou egoističtí a závislí slaboši, tak ať táhnou do prd...
Držím ti palce!

;-)

-----------------------------------------
... odpařovalo nebo sublimovalo ...

Moc Vám děkuji za snahu. Vím, že zákon existuje, ale jiná věc je jeho vymahatelnost. Pracujeme na odloučeném pracovišti, sice zde visí cedulky se zákazem, ale to mu vůbec nevadí. V krámech mají prostředky na odstranění zápachu, ale já chci, aby se tam ten zápach vůbec "nevyráběl". Šéf mu několikrát kouření zakázal, ale protože je daleko, jako by se nic nestalo. Znáte kuřáky... Proto sháním něco jiného. S tím párátkem nebo acylpyrinem to také nejde, protože se v podstatě míjíme ve dveřích. Ale i tak díky.

Dělat si naschvály a ignorovat se, nic moc nevyřeší.
Namísto tvého příchodu na pracovní směnu se stav za nadřízeným a předej mu neschopenku (nejlépe na poslední chvíli před pracovní směnou) s vyjádřením z plicního, nebo od alergologa (že máš stavy dušnosti) a rovnou mu k tomu napiš upozornění, že z pozice nadřízeného vědomě porušuje ...
Vypukne válka, ale ty jako nekuřák vytrváš. :-)

Vážení-30 let jsem byl v kanclu s kolegyní která hulila.Nepomůže na to nic,zákony -směšné kydy.Odešel jsem do důchodu a mám pokoj.Co jsem si užil za ta léta se nedá popsat.Nakonec jsem byl ha*jzl já,protože když už nebylo vidět tak jsem otevíral okna,dveře,nechal nainstalovat ventilátor,ten se záhy spálil,padl do něj klacek?Nedovedete si představit,jaká může být ženská ču*bka.

Dobrý den,taky si dám čas od času čouda,ale chci popsat něco jiného.Kdykoli,ať za takzvaného minulého,nebo dnešního režimu jsem poukázal na pracovišti na nedodržování něčeho za strany ostatních,nebo zaměstnavatele,byl jsem přeřazen na mizernou práci,nebo za nadbytečnost propuštěn.A lidi,kteří se po podniku denně motali pod vlivem alkoholu tam zůstávají stále,takové ovečky totiž každý nadřízený potřebuje,má je v šachu,nebudou si stěžovat.Nadřízený by mu řekl,chlastáš,tak drž hubu.Hlavně pozor,aby Váš kuřák neměl někde mezi vedením přívržence,skončíte na dlažbě.