Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Izolace trámového stropu

Ahoj!

Mám novou, zatím nezateplenou střechu. Když se dělala, museli jsme sundat hliněný záklop na půdě, takže teď mám nad částí domu jen obyčejný nezateplený trámový strop. (Odspodu nahoru je tam SDK podhled, podbití prkny, stropní trámy a navrchu další nabitá prkna. Mezera mezi trámy je vyplněná vzduchem.) Na zimu se musí střecha nebo strop zateplit, jinak by z toho byl problém.

Se zateplováním střechy musím počkat, an není čas a nejsou peníze. Z toho plyne, že musím něco udělat s tím stropem. Kdybych ho chtěl izolovat už teď, musel bych použít parozábranu, že? Tj. například odspodu nahoru parozábrana, vata mezi trámy a pak ještě pár cm na trámy kvůli tepelným mostům. To by mi pak přišlo jako škoda práce a peněz, pokud by se měla například za dva roky zateplit střecha. Přemýšlel jsem tedy, že bych jen vytrhal horní záklop stropu, trochu to tam vyčistil, ošetřil dřevo, případně přidal příložky (které jsou v projektu nakreslené proti prohýbání trámů), dočasně zaklopil OSB deskou a na desku volně položil vatu, kterou bych předem koupil na izolaci mezi krokve. Až by přišel čas na izolaci střechy, vata by se přehodila z podlahy mezi krokve a s podlahou můžu dělat co chci.

Co si o tom myslíte?

(Dodatek: Ve výsledku by ten strop měl vypadat takhle: Climatizer nebo něco podobného do dutin jako zvuková izolace, OSB deska 20 mm jako záklop, Steprock nebo něco podobného 30 mm jako kročejová izolace, 20+20 mm OSB desky a navrch cokoliv.)

OSB deska způsobí problémy s vlkostí, páč bude jako parobrzda.

Děkuju, to se hodí vědět.

Poslední obrázka jsou jen model na rychlo připravený jako pochozí půda, nebo jen pochozí pruh.

Pokud dobře koukám, pod spodním patrem roštu je parozábrana. U mě je blbé, že už se pod trámy nedostanu, an jsou zespodu podbité prkny a SDK podhledem. Má smysl tu parozábranu dávat mezi trámy? (Viz obrázek.) Nebo by v tomhle případě bylo lepší fólii vypustit s tím, že volně položená vata bude dostatečně větrat? (Půda je zatím krásně odvětraná.)

zdravím ja som to izoloval climatizerom plus tu máš odkaz je to fúkaná izolácia ja som to dal tiež medzi trámi zhora som vybral jednu dosku tam sa to jednoducho nafúkalo, odspodu je tatranec takže som neriešil fóliu,na druhy deň po aplikácii sa mi teplote zvýšila z 13° na 20° pri vonkajšej teplote asi -10°C -bol február a to tam ešte nebolo kúrenie nakoľko som to podkrovie začal prerábať

Zoule,když se na tvůj problém dívám podrobně,nevidím budoucí úmysl využití půdy.Pokud nepočítáš s obydlením půdy v budoucnosti,pouze se zateplením,není třeba počítat s parozábranou ve stropě,se zvukovou izolací,kročejovým tlumením.
Pokud dáš nějakou izolaci pod záklop mezi trámy,záleží pouze na tvých financích.Já bych do stropu vatu dal,a pak našetřil na další mezi krokve.Tam už podle obrázků od Milana.Přeji mnoho zdaru ve stavbě a radost,když to vše dohotovíš.
JABRAKA