Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní trkač

Zdravím všechny. Chtěl bych dostat vodu z potoka na chatu, převýšení cca 5m. Nemám k dispozici elektřinu, ale slyšel jsem o zařízení zvaném vodní trkač. Má někdo zkušenost?

Jukněte na trkac.htm. Na internetu různé najdete návody jak levně trkač vyrobit. Dá se koupit i profi litinový, ale je dost drahý a pro zloděje kovů jak dělaný. Má menší množstevní výkon, ale vytlačí do 25-násobku původního spádu, viz příloha. Princip funguje to téměř 400 let a tak bez obav do práce!