Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevěný plot

Dobrý dem kamarád si vyrobil dřevěný plot. Je to klasický laťkový plot kde mezi pilíři ze straceného bednění jsou našroubovány laťky do jeklu.. Po mě ale chce aby jsem mu ty laťky nahoře zařízl do oblouku. Mě teď ale vůbec nenapadá jakým způsobem to udělat. Rozměry mezi pilíři se liší. Jakým způsobem by jste to řešili vy?? Děkuju Jarek

Já jsem to vymyslel tak, že jsem si nařezal laťky na délku té nejvyšší (nejdelší). Přišrouboval jsem je k nosníku, potom jsem si na prostřední připevnil dlouhou pevnou lať "směrem dolů". Na konec latě jsem přivázal provázek, na konec provázku přivázal tužku a objel tužkou latě. Posunováním uchycení provázku na té dlouhé lati určíš výšku pole, zkracováním provázku určíš rádius oblouku. Potom jsem je řezal normální ruční pilkou, pokud tam nejsou 4 plaňky ale jako u normálního plotu alespoň 10 na jedno pole, nemusí být každá plaňka řezána do oblouku. Prostě to není vidět. Je to aspoň trošku srozumitelné?