Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dřevěný plot

Dobrý dem kamarád si vyrobil dřevěný plot. Je to klasický laťkový plot kde mezi pilíři ze straceného bednění jsou našroubovány laťky do jeklu.. Po mě ale chce aby jsem mu ty laťky nahoře zařízl do oblouku. Mě teď ale vůbec nenapadá jakým způsobem to udělat. Rozměry mezi pilíři se liší. Jakým způsobem by jste to řešili vy?? Děkuju Jarek

Předmět Autor Datum
Takže on chce, abys mu udělal jednu velkou klenbu jo? První možnost, laťky si označíš čísly a stráví…
marekdrtic 25.08.2009 06:30
marekdrtic
No nevím, ale když si umí vyrobit plot, tak by si to snad měl umět zaříznout sám, ne o to žádat něko…
Prasak in work 25.08.2009 13:12
Prasak in work
Já jsem to vymyslel tak, že jsem si nařezal laťky na délku té nejvyšší (nejdelší). Přišrouboval jsem… poslední
strejdabrabenec 25.08.2009 14:27
strejdabrabenec

Takže on chce, abys mu udělal jednu velkou klenbu jo? První možnost, laťky si označíš čísly a strávíš pár hodin otravným rýsováním. Druhá možnost je ta, že vezmeš nějakou hyperdlouhou překližku, nějakého klingongského otroka poprosíš, aby ti to podržel uprostřed, dalšího otroka poprosíš, aby to podržel na kraji plotu (aby to prostě bylo prohlý) a ty uděláš jenom čáru nějakou fixkou. Pak je to práce pro lupínkovou pilku. Snad jsem tě pochopil dobře :-).

Pokud chce mít na každý laťce stejnej oblouček, vem si nějaký vhodně pasující víčko od okurek / čehokoli jiného, nadělej si tam ty obloučky a pak máš dvě možnosti. Buď to jako prase hned načisto uděláš lupínkovou pilkou nebo nejprve odřízneš větší části a rašplí + potom načisto pilníkem to zarovnáš do rovna.

No nevím, ale když si umí vyrobit plot, tak by si to snad měl umět zaříznout sám, ne o to žádat někoho dalšího, kdo taky netuší, jak na to. Bez urážky. Požádat o pomoc při řezání ano, ale vymyslet to za něj? Pffff....

Já jsem to vymyslel tak, že jsem si nařezal laťky na délku té nejvyšší (nejdelší). Přišrouboval jsem je k nosníku, potom jsem si na prostřední připevnil dlouhou pevnou lať "směrem dolů". Na konec latě jsem přivázal provázek, na konec provázku přivázal tužku a objel tužkou latě. Posunováním uchycení provázku na té dlouhé lati určíš výšku pole, zkracováním provázku určíš rádius oblouku. Potom jsem je řezal normální ruční pilkou, pokud tam nejsou 4 plaňky ale jako u normálního plotu alespoň 10 na jedno pole, nemusí být každá plaňka řezána do oblouku. Prostě to není vidět. Je to aspoň trošku srozumitelné?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru