Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stare a viacvrstvove natery

co mam robit ak chcem namalovat v starom dome(50 rokov) izbu ktora je popraskana od cerpadla pravdepodobne lebo pred tromi rokmi sa tam malovalo aj sadrovalo a uz su tam doslova od 0,5 az do 3 cm praskliny je to naozaj havarijny stav ale neviem ako to opravit
tiez je tam neuveritelne hruba vrsta mozno aj do 30 naterov ktoru potrebujem zbrusit ja viem ze to bude evlmi takze tu izbu dat doporiadku ale prosim poradte nabuduce dodam aj photo
pozn. steny su tiez ciastocne vlhke

Škrábání - doporučuju stěnu postříkat vodou (rozprašovačem na kvítka), aby to nasáklo. Pak se to snadněji škrábe a nepráší to. Oškrábanou stěnu omýt pomocí houby (molitan), umyjí se tím zbytky a trochu zahladí povrch zdrsněný škrábáním. Sice vznikne taková barevná mazanice, jak se neoškrábané zbytky slijí do jedné barvy, ale po oschnutí to překryje nová malba.

popraskanei je sposobene vibraciami ktore sposobuje cerpadlo (cerpa vodu zo studne) a tym praska stena neveim c olstym lebo je mi to zbytocne malovat hoci ste mi tu super radili cize oskrabat nieje problem hoci to budem robit aspon 2 tyzdne ale skor vyriesit proble mprasklin len pripominam nedavno som ich opravil sadrou a su tam znova, pomoze oblozenie sadrokartonoom????

Tie praskliny nebudu primarne od cerpadla, aj ked mozno tomu trochu pomaha. Skor mas porusenu statiku, sadaju ti zaklady alebo co, zachvilu ti to spadne na hlavu. Z coho je ten barak postaveny? Jak stary je? Mozno ti niekde unika voda co cerpa to cerpadlo do podlozia a to potom sada spolu so zakladmi a barakom.

Nemyslím, že by čerpadlo mělo takové vibrace, aby praskala stěna. To by muselo mít motor ze Sergeje (=obrovská diselová lokomotiva). Je třeba zjistit zdroj praskání, jestli nepraskají i cihly, pak by se barák zvolna hroutil. Udělat sádrové terče a pozorovat pohyb.

je stary 50 rokov a vzdy sa o rozsiruje v zime asi od mrazu a podla mna aj trochu cerpadlo lebo tesne prinom je to totalne najviac ta rura ktora ide do mura od cerpadla tak ak cerpadlo cerpa vodu dost sa trasie cize je tam urcite viac pricin ale pravdepodobne tehly nepraskaju hoci su uz stare iba omietka ale niesom si isty
prosim vas co su to tie sadrove terce???? je to havarijny stav prosim ak niekto este o necom vie ako nato tak nech pise chcem sa pustit do opravy hoci este neviem ako

prosim vas co su to tie sadrove terce

Zjednodušeně: Do prasklinu otlučeš až na cihlu či co to tam máš a pleskneš tam koláč sádry. Nesmí prasknout obzvlášť prasklina se nesmí vzájemně posunout. Pak se sesedá celý dům a je to na zavolání statika. Jestli je to havarijní stav, těžko řeknu na dálku. Zkus to nafotit a vystavit tady obrázky. Ale zcela určitě to nepraská od čerpadla, není-li tam pístové čerpadlo pro celé město. Nejezdí kolem kamiony, těžká nákladní auta, vlak? Mrazem také nic nepraská, není-li to nacucané vodou a mokré.

FOTKY BUDU DO TYZDNA lebo tam musim ist aby som to nafotil cize skusim cim skor urcite tam v soobotu idem mozno aj skor
co sa tyka hydroizolacie mate pravdu dom je namoknuty cize su tma vlhke steny da sa to vyriesit odsanim murov ale ja tam ebyvam hladam lacnejsie riesenie,v dedine je kanalizacia na ktoru sa chcem o rok napojit
inak uz neviem co by som ktomu napisal
este dodam nejazdia tma kamiony ani auta skoro naozaj je to pokojna dedinka cize to urcite vylucujem al ako som pisal su tam vlhke mury, len prosim pockajte ja to nafotim lebo minule mi tiez v komore spadla cast omietky ledva som sa jej dotkol je to len spodna cast tak do vysky 30 cm a sirky 1-1,5 m. zistil som ze ta omietka bola miesana s niecim ako drevom ale uz neviem ja do toho nesom odbornik neviem ako sa davno robili domy ale bolo tam nieco s drevom

Vážený pane, nevím jak to vypadá u Vás, ale něco podobného jsem zažil já. K "přísmolku" verandy k domu se objevovala prasklina a vždy se zvětšovala. bál jsem se i destrukce. Sondou jsem zjistil povrchovou vodu. Udělal jsem oktokové šachty asi metr od baráku. Provedl hydroizolaci a pohyb verandy ustal. Voda když zmrzne je prevít...

dobry den
mel bych dotaz mozna spis zadam o radu s puvodnim naterem, ktery nyni skrabeme v byte po predchozim majiteli.

na zdech je takova dost zvlastni barva. nejaka latexova barva - pri skrabani to vypada jako by byly steny polepeny papirem. ci co. barva jde strasne spatne dolu. teplou i studenou vodu jsem zkouseli, ale barva ji nepropusti, nenasaje. take jsem zkouseli horkovzdusnou pistoli na okna, ale take nefunguje.

nema nekdo zkusenosti s necim podobnym a tedy i radu jak nejlepe nater seskrabat? mistnost je dost velka a je tim potreny i strop. takze dost prace. nynejsi skrabani slo bouze s hranou sterky kdy se musel zajet poradne pod nater... ale jde to po centimetrech.

dekuji za kazdou radu...