Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skelná vata

Dobrý den,poraďte někdo amatérce.
Když se zatepluje skelnou vatou,musí se dát fólie,potom skelná vata a na ní zase fólie nebo nějaké desky?Objevila jsem, že my máme fólii,vatu a nic.Z mého,podotýkám ženského pohledu,mi to nepřijde normální postup,protože ta vata práší a nabyde a teď když ji budeme zakrývat čímkoli,tak budeme hledat trámy.
Budu ráda i za odkaz na nějaké stránky,kde si postup práce se skelnou vatou nastuduju. Romana

Romi,nemluvíme o skelné vatě,ale minerální vlně,Skelná vata se nevyrábí už půl století a má neblahý vliv na zdraví,podobně jako asbest.Já věřím tomu,že takový účinek na zdraví má i Rockwool.
Ale nemysleme na to nejhorší,stejně je vhodné dodržovat maximum ochranných pomůcek,rukavice,respirátory.
JABRAKA

Myslím že minerální vaty se bát netřeba. Narozdíl od asbestu jsou vlákna diametrálně tlustší. Asbest je mrcha a štěpí se na velmi, velmi jemná a krátká vlákna, která se po vdechnutí zabodávají v plicích a chronickým drážděním pak (uvádí se že po 30-letech) vyvolávají rakovinu.
Třeba se mýlím, příslušné školy nemaje...

minerální vata je dvojí, obě z minerálů. Isover má skelná vlákna, Orsil a Rockwool čedičová vlákna. Obě jsou z minerálu. O škodlivosti na zdraví bych už nemluvil vůbec. Stačí se podívat do technických listů na Isover a označení Bio. Víte co to značí? Jardo, s tím azbestem jsi přestřelil.

Jen mi prosím někdo odpovězte,jestli,když řemeslník skončí s prací,tak jestli je ta vata zakrytá nebmůže být volněložená a nezakrytá a tudížnabobtnávat a prášit.
Na domě pod taškami není půdička zateplená,takže aby se zateplil dům,tak je vata volě položená na podlaze půdy a ničím nezakratá. Prostě jsem myslela,že řemeslník vatu něčím pobije nebo přikryje folií a je na půdičce čisto. Romana

Aha, ona je to půdička. Takže bývá dobrým zvykem zakrýt, ale v rozporu s doporučeními si troufnu napsat, že zakrytá být nemusí. Spíš je třeba si ujasnit, jestli chcete mít půdičku jen zateplenou, nebo ji chcete užívat ještě jako pochozí. Pak to nespraví jen nějaké zakrytí, ale pořádná podlaha a je to o penězích. Jo a ještě nevím, proč by měla vata nabobtnat?

Romano, pochopil jsem, že vata je položena na půdičce na podlaze a ničím jí nepřikryli?
Klidně to tak může být, ale....
klidně se mohlo stát, že to udělali dobřa, ale taky že to udělali za málo peněz nekvalitně, nebo to neumějí.
Ono záleží co jste požadovala.
takže bez znalosti Vašeho obydlí, Vašeho věku (ano je to jedna bveličina pro výpočet), nároku na odstranění tepelných ztrát......, jen obecně.
Podle složení stropu se začne na půdě: parotěsná folie, Ale nemusí být, dvě vrstvy izolace, skelná, čedičová nebo i mnoho dalších. Kontaktní paropropustná folie, jako ochrana. Zase být nemusí, ale je dosti vhodná. Pak samozřejmě se musí zhotovit pochuzná lávka. Jak by se kontroloval stav?
Zase je mnoho možností....

na povrch té vaty bych určitě dal záklop.Nemusí to být ani prkna,stačila by geotextilie,ale ani starý koberec by nebyl k zahození,jen ne lino.Na něm by mohly v zimě kondenzovat prošlé páry.V půdních prostorách se rádi zabydlují ptáci,a ti dovedou nadělat pěkný svinčík,nehledě na případné mrtvolky.Z té vlny se to špatně uklízí.
JABRAKA