Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba na OSBD desce

Dobrý den,dcera si vymyslela voliéru pro Fretku. Bude celá s OSBD desek síly 15mm.
Na dno by chtěla nalepit dlažbu a vyspárovat kvůli čištění,umývání a desinfekci.
Voliéra bude umístněna v zahradě tedy použiji mrazuvzdornou dlažbu ale ptám se čím nalepit dlaždice? Běžným stardantním lepícím tmelem a spárovačkou? Rozměr dna je 70x100cm Děkuji za odpovědi!

Rozhodně nedoporučuji a 100% to není totožné s lepenm na prkna! OSB3 deska (OSB4 se standardně v Čechách nedrží skladem a ta je vodovzdorná) je lepena z jednotlivých štěpek které se chovají jako kompaktní deska v případě, že dojde k jeho namočení jednotlivé štěpky naboptnají a lte je po vrstvách loupat.

Co považujete za namočení? Trochu vlhkosti z penetrování a následného lepení dlažby nebo dlouhodobé koupání OSB desky zcela ponořené ve vodě? Ve druhém případě je možné, že se OSB deska bude chovat jak popisujete, v prvním kategoricky nesouhlasím. OSB3 je vlhku odolná deska, takže ji aplikace penetrace a dlažby nijak neublíží. Dokonce ani na zbytku desky vystavené téměř dva měsíce venkovním podmínkám, včetně všech dešťů neshledávám výraznější změny, o odlupování se nedá vůbec mluvit. Pochopitelně neříkám, že je OSB deska ideální podklad pod dlažbu, ale to neznamená, že ji pro tento účel nelze použít. V případě obavy z nadměrné vlhkosti by bylo možné ještě mezi penetraci a dlažbu vložit mezivrstvu tekuté hydroizolace.

Využiji tohoto vlákna. Mám volieru z palubek a chci dát na palubky ještě nějakou střešní krytinu. Někde jsme viděla něco jako térový papír, ale z dálky to vypadalo jako normální tašky na střeše, ale přitom to bylo v jednom kuse. Nevíte, co by to bylo a jak se to jmenuje? Díky moc.

Dlažba na dno klece si myslím že je naprosto ideální. Já osobně by jsem dlažbu lepil na běžný silikon a spároval silikonem. V levnější variantě nalepit linoleum včetně rohů. Mám venkovní voliéru pro Fretku s OSBD desek se stejným rozměrem dna. Celá voliéra je natřena 3x silnovrstvou lazurou Belinka jak z vnitřku tak venku dno 4x a nevypadá že by extra nějak trpěla. Podlaha je zatmelena silikonem. Na polaze linoleum jsem teď vyhodil a budu dávat nové. Fretka je extrémě hravé zvíře a dokáže misku s vodou vyčabrat do minuty.