Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Elektrocentrála

Kamarád přitáh elektrocentrálu Honda z Německa, samozřejmě mu nejde a teď s tím otravuje! Ten zázrak osahuje spalovací motor ten je snad OK tj. točí se a asynchroní motor s dvěma vynutíma - ty ustí do krabíčky s dvěma 220V zásuvkama, ale nejsou propojeny. Zatím jsemmu radil po telefonu, ale nic prý nejde, na výstupech vynutí je 0 V! Stator nechával proměřit v převyjárně a je prý OK. Napadá mě jen vadná klec u rotoru. Poradí někdo. Zejtra se v tom du pohrabat, tak chci být připravenej. Je možné, že by elektrocentrála od Hondy měla zapojeny cívky rovnou na zásuvky, nějak postrádám elektroniku a budíci kondenzátor?

Skutečně je elektrocentrála alternátor.Buzením rotoru se ve statoru vytváří střídavý proud.Napětí tohoto proudu závisí na otáčkách a na počtu nástavců,vinutých ve statoru.Proud do rotoru je regulován a tím ovlivňuje proud ve statoru.Nějaký kondenzátor tam bude určitě,zamezuje jiskření na uhlíkových sběračích.Regulace je také důležitá,jinak by napětí kolísalo mimo normu pro spotřebiče.Samozřejmě jištění výstupu je nezbytné.Rozhodně bych ti nedoporučoval se v tom hrabat,přizvi si odborníka.
JABRAKA