Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Elektrocentrála

Kamarád přitáh elektrocentrálu Honda z Německa, samozřejmě mu nejde a teď s tím otravuje! Ten zázrak osahuje spalovací motor ten je snad OK tj. točí se a asynchroní motor s dvěma vynutíma - ty ustí do krabíčky s dvěma 220V zásuvkama, ale nejsou propojeny. Zatím jsemmu radil po telefonu, ale nic prý nejde, na výstupech vynutí je 0 V! Stator nechával proměřit v převyjárně a je prý OK. Napadá mě jen vadná klec u rotoru. Poradí někdo. Zejtra se v tom du pohrabat, tak chci být připravenej. Je možné, že by elektrocentrála od Hondy měla zapojeny cívky rovnou na zásuvky, nějak postrádám elektroniku a budíci kondenzátor?

Předmět Autor Datum
Takhle na dálku a ještě z druhé ruky ti neporadím. Před zásuvkami by měla být pojistka. Každá zásuvk…
Rce 23.07.2009 02:15
Rce
Benzín tam je, motor se točí dobře, ale asi by tam měly být kondenzátory u toho asynchroního motoru…
georgetoy 23.07.2009 07:21
georgetoy
Skutečně je elektrocentrála alternátor.Buzením rotoru se ve statoru vytváří střídavý proud.Napětí to…
Jabraka 23.07.2009 07:57
Jabraka
Odborník jsem já, ale dost se divím, že z vás nido nechápe co je to asynchroní motor s kotvou na krá…
georgetoy 23.07.2009 09:05
georgetoy
Přidělej k tomu budík,odborníku.Jinak Vynutí se budí nějakou baterkou,která je vibitá.
sob 23.07.2009 09:35
sob
Hovado! Tak fakt fundované odpovědi, o elektrice nevíte nikdo nic sbohem! sbohem (Kurt) poslední
georgetoy 23.07.2009 10:27
georgetoy

Takhle na dálku a ještě z druhé ruky ti neporadím. Před zásuvkami by měla být pojistka. Každá zásuvka může být živena ze samostatného vinutí. Vyzbroj se měřáky na střídavé napětí a měř. Elektronika tam být nemusí, řízení výkonu může být čistě mechanické na straně motoru. Budicí kondenzátor je u elektromotoru, ne u alternátoru. Je tam benzin :-D?

Skutečně je elektrocentrála alternátor.Buzením rotoru se ve statoru vytváří střídavý proud.Napětí tohoto proudu závisí na otáčkách a na počtu nástavců,vinutých ve statoru.Proud do rotoru je regulován a tím ovlivňuje proud ve statoru.Nějaký kondenzátor tam bude určitě,zamezuje jiskření na uhlíkových sběračích.Regulace je také důležitá,jinak by napětí kolísalo mimo normu pro spotřebiče.Samozřejmě jištění výstupu je nezbytné.Rozhodně bych ti nedoporučoval se v tom hrabat,přizvi si odborníka.
JABRAKA

Zpět do poradny Nahoru