Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitagit S proti radonu?

Dobry den, koupil jsem nedostaveny dum, a dle stav. deniku byl na zakladovy beton polozen Bitagit S. Jenze nevim, zda to je taky proti radonu, nebo ne. Denik vice nerika, a bylo to v roce 1995, dozor si sotva vzpomene... Znate to nekdo? Poradte prosim. Diky.

Bydlel jsem u Rožínky,asi km od šachty,všude radioaktivní voda a životní průměr obyvatel byl 85let.V jediném domě nebyla izolace proti radonu.Opravdu je to Amerikanizace.A rostou tam nejkrásnější hřiby z vysočiny.RádyjoaktyvŇý.

Nu není radioaktivita jako radioaktivita.Především specielně u radonu jde o izotop,který při svém rozpadu vyzařuje především částice alfa a beta.Ty,jak známo z fyziky,nepronikají vzduchem více jak několik decimetrů a zastaví je na příklad list papíru.Poločas rozpadu atomu radonu je 3,8 dne.Takže tolik k záření z radonu.Na našem území mimo jiné je obsah radonu velice nízký,kromě několika specifických míst(Jáchymov,Příbram)Nejvíce škodlivé jsou produkty po rozpadu radonu,izotopy polonia,olova a další.Tvoří aerosoly a s nimi se prach dostává do vzduchu.
Jednou z vlastností radonu je jeho výtečná rozpustnost ve vodě.V 1l vody se rozpustí za vhodných podmínek i 1/2l radonu.
Zajímalo by mne také,pokud někdo zkoumal výskyt rakoviny plic,zda také vzali v úvahu to,zda pacient kouřil a kolik.Jestli by se nemělo do zákazu kouření investovat tolik,jako do izolace radonu.
JABRAKA

Máte v projektu výpočet tloušťky protiradonové izolace na konkretní radonové riziko? Z výpočtu bude stanovena minimální potřebná tl konkretní hydroizolace. Uvidíte, že i při středním riziku máte izolaci proti radonu značně předimenzovanou. Vyjde vám potřebná tl třeba 0,05 mm a přitom máte izolaci tl 3 nebo 5 mm!!!! Byl bych uplně v klidu.