Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Praní textilních vertikálních žaluzíí

Zdarec,
mám doma v obýváku vertikální žaluzie. Jsou udělány z takové jakoby pytloviny (tedy poměrně hrubá struktura) a je to napuštěno průhlednou měkkou hmotou. Nevím, čím to je, ale časem jsou ty žaluzie tak nějak podivně cítit, prostě mi smrdí.
Chtěl bych je tedy sundat a vyprat, ale nevím, co na to použít, aby to pak nesmrdělo ještě víc, nebo abych tomu neublížil. Mám v plánu to hodit do vany s vodou, ale ještě by to mohlo chtít nějakou chemii.
Máte s tím někdo nějaký zkušenosti?

Tak jsem se do toho dal. Sundal jsem lamely dolů a dal odmočit do vany, osprchoval jsem je, přidal pěnu do koupele na zavonění a nechal odmočit pár hodin. Pak vypustil vodu a ještě jednou osprchnul.
Bohužel, má to nevýhodu - aby byly lamely dokonale rovné, bylo by je třeba přežehlit. Takto jsou lehce zmuchlané, takže až budu mít náladu, tak si pohraju s žehličkou.
Je lepší každou lamelu smotat do ruličky a pak do vany. Pokud se to dá do vany v jednom balíku, tak se víc mačkají. Ty, co jsem měl v ruličkách, tak jsou vcelku rovný.