Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte: podivná spárovací hmota

Zkusil jsem spárovat kousek dlažby, hmota je značky KVK, flexibilní vodoodpudivá
1. Na 5kg mají napsáno 1.3l vody. Když jsem to namíchal, tak místo suchého prášku z toho byl takový vlhký prášek, konzistence jako vlhká hlína. Musel jsem tam ještě trochu přidat, aby to bylo jako hodně tuhá pasta.
2.Po 24 hodinách se do toho dá nehtem udělat vryp a šroubovákem tu spáru normálně lehce vyčistím. Přitom staré spáry jsem musel vyřezat flexou, jinak to nešlo ...

To mi nepřipadá normální - nebo dělám něco špatně ?

KVK jsem vyhodil, koupil Ceresit. Pracuje se s tím výborně, v návodu je přesně dáno kolik vody se má dát když chci pastovou směs nebo polotekutou a tak to skutečně je. Jediná nevýoda je, že se to 5 dní má chránit před vodou i rosou). Ale jinak super.