Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání cihel

Mám dotaz scháním cihly na baráček, v projektu mám porotherm 30 P+D, alternativně k tomu je Heluz třicítka a ještě jeden prodejce mě nabízí firmu winklmann, nemáte s někdo zkušenosti s kvalitou? Cena je samozřejmě taky důležitá, ale zajímalo by mě kvalitativní srovnání. Díky

Nezlob se na mě, ale podle toho hodnotit kvalitu cihel, to jsi vůl. Možná trochu záleží na tom, kdo a jak to nakládal, kdo a jak to vezl, kdo a jak to skládal.

My jsme stavěli z Heluzu 38 STI (obyčejné NEbroušené), stalo se také, že na paletě byla nějaká cihla prasklá. No a, stejně bylo občas potřeba něco říznout.

Na dozdění příček jsme dokoupili Porotherm 24 P+D a div se - i tam byli některé cihly prasklé!

Každopádně, kdybych byl někdy násilím donucen stavět další dům, vybral bych si broušené Porotherm. A to díky tomu, že obyčejné cihly od Heluzu byly křivé jako prase, i dvoucentimetrové rozdíly v rozměrech! Obyčejné příčkovky Porotherm byly přesnější, dá se říct jedna jako druhá.

Takže myslíš, že to rozbili ve výrobě a pak jí tam tu rozbitou pracně zaskládali?

Spíš záleží na tom, jaký dobytek to přepravuje od výrobce k zákazníkovi. A jak jsem psal - i Porotherm byl popraskaný - také uprostřed palety. Veškeré palety jsem kontroloval při skládání a na povrchu žádné poškození nebylo, dost mě překvapilo, že bylo plno cihel rozbitých uvnitř. Vysvětlením bylo nevhodné zacházení při přepravě.

Také otázka podobného ražení zde již proběhla a tak si ji dovolím připomenout: Výběr cihel.
Za sebe mohu prohlásit, že si stojím za vším, co jsem loni napsal a pod Schizovo shrnutí THERMOPOR 44 P+D P10 bych se podepsal také. Zámková výhoda Heluzu je sice nesporná, dokonce i s křehkostí zapracovali, ale pořád to není ono. Jak jsem napsal, cihla není zrovna materiál, se kterým se pracuje v rukavičkách a často se do něj musí gumovkou fakt pořádně bacit, aby si sedla do maltového lože jak má. A při tom praskat prostě nesmí.