Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání cihel

Mám dotaz scháním cihly na baráček, v projektu mám porotherm 30 P+D, alternativně k tomu je Heluz třicítka a ještě jeden prodejce mě nabízí firmu winklmann, nemáte s někdo zkušenosti s kvalitou? Cena je samozřejmě taky důležitá, ale zajímalo by mě kvalitativní srovnání. Díky

Tak jsem nakonec objednal porotherm. Po konzultaci s několika stavebninama a zedníkama, tak Heluz jsou více hliněné, tudíž křehčí a méně přesné s čehož vyplývají více náklady na naházky atd. Navíc jsem od jedněch stavebnin dostal cenu o 3 kč na cihle dražší než Heluz, což na 1600 kusech není takovej rozdíl....

Nezlob se na mě, ale podle toho hodnotit kvalitu cihel, to jsi vůl. Možná trochu záleží na tom, kdo a jak to nakládal, kdo a jak to vezl, kdo a jak to skládal.

My jsme stavěli z Heluzu 38 STI (obyčejné NEbroušené), stalo se také, že na paletě byla nějaká cihla prasklá. No a, stejně bylo občas potřeba něco říznout.

Na dozdění příček jsme dokoupili Porotherm 24 P+D a div se - i tam byli některé cihly prasklé!

Každopádně, kdybych byl někdy násilím donucen stavět další dům, vybral bych si broušené Porotherm. A to díky tomu, že obyčejné cihly od Heluzu byly křivé jako prase, i dvoucentimetrové rozdíly v rozměrech! Obyčejné příčkovky Porotherm byly přesnější, dá se říct jedna jako druhá.

Takže myslíš, že to rozbili ve výrobě a pak jí tam tu rozbitou pracně zaskládali?

Spíš záleží na tom, jaký dobytek to přepravuje od výrobce k zákazníkovi. A jak jsem psal - i Porotherm byl popraskaný - také uprostřed palety. Veškeré palety jsem kontroloval při skládání a na povrchu žádné poškození nebylo, dost mě překvapilo, že bylo plno cihel rozbitých uvnitř. Vysvětlením bylo nevhodné zacházení při přepravě.

Také otázka podobného ražení zde již proběhla a tak si ji dovolím připomenout: Výběr cihel.
Za sebe mohu prohlásit, že si stojím za vším, co jsem loni napsal a pod Schizovo shrnutí THERMOPOR 44 P+D P10 bych se podepsal také. Zámková výhoda Heluzu je sice nesporná, dokonce i s křehkostí zapracovali, ale pořád to není ono. Jak jsem napsal, cihla není zrovna materiál, se kterým se pracuje v rukavičkách a často se do něj musí gumovkou fakt pořádně bacit, aby si sedla do maltového lože jak má. A při tom praskat prostě nesmí.