Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trávník plný mravenišť

Prosím o radu jak se zbavit velkého množství mravenců na trávníku.
Mám asi 15 let starý trávník, který jsem loni obnovoval. Vzdy jsem v nem mel jedno dve malé mtraveniště, ale letos je to šílený. Mám mraveniště snad každý druhý metr. Člověk si nemá ani kam lehnout. Na netu jsem nesehnal jedinou kloudnou radu krome Biolitu. Ten je zase ale urcený kamkoli jinam, jen né na trávník :-( Také mám na zuahradě psa, takže upřednostnuju nejakou techniku bez silných chemií.
Nekdo sype sůl, nekdo sype prášek do pečiva......... ale experimentovat se mi nechce a vlastne ani nevím, jak by to fungovalo.

Muzete nekdo poradit, jak se tech potvor zvavit, abychom si s manzelkou mohli dát v léte na trávníku opalovacku ?? :-)

Děkuju

Před prvním sekání byl trávník plný mravenišť, ale neřešil jsem to žádnou chemií, prostě jsem tu hromádku zašlápnutím srovnal s terénem a kupodivu mravencí zmizeli, sice nevím kam, ale trávník je bez mravenišť. To spíš máme větší problém skočkami, protože nemáme psa, tak kočky z celého okolí přicházejí k nám na záhony vykonat svoji potřebu a to bych raději ty mravence.

Po kočce bych tedy vystřelit nedokázal.

Řešením je mít na dvoře svého (dominantního) kocoura/kočku, který ostatní vyžene. A tomu dát někam bedýnku s kočičími "kakacími" granulemi (nevím teď, jak se to jmenuje, kupujeme to v Tescu za 25 kaček 5 kilo), v nich to opravdu cítit není. Musí se to ale vybírat, vyměňovat.

Ked ty to rozdelujes na kocka/nekocka. Musis to rozdelovat na sere mi to na travnik/nesere mi to na travnik. Ked nesere tak nestrielat :-D (samozrejme robim si prcu. To zavlazovanie na senzor moze byt tiez dobre, pokial nebude behat po zahrade celu noc nejaky pes, to by bola rano potopa :)

Já to ani jinak brát nedovedu, protože kočka je s přehledem mým nejoblíbenějším tvorem :-)

Nám na dvůr začal chodit cizí starší kocour, podle uší/pohledu pořádný bijan a na naše mladé kocoury si dovoluje. Chce to trpělivé vyhánění. Základem je nenechávat pro svou smečku venku žádné jídlo, pak cizí kočky ztratí důvod sem chodit. Kočku máme jednu, je vykastrovaná a většinu dne tráví v kanceláři nebo v posteli :-)