Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trávník plný mravenišť

Prosím o radu jak se zbavit velkého množství mravenců na trávníku.
Mám asi 15 let starý trávník, který jsem loni obnovoval. Vzdy jsem v nem mel jedno dve malé mtraveniště, ale letos je to šílený. Mám mraveniště snad každý druhý metr. Člověk si nemá ani kam lehnout. Na netu jsem nesehnal jedinou kloudnou radu krome Biolitu. Ten je zase ale urcený kamkoli jinam, jen né na trávník :-( Také mám na zuahradě psa, takže upřednostnuju nejakou techniku bez silných chemií.
Nekdo sype sůl, nekdo sype prášek do pečiva......... ale experimentovat se mi nechce a vlastne ani nevím, jak by to fungovalo.

Muzete nekdo poradit, jak se tech potvor zvavit, abychom si s manzelkou mohli dát v léte na trávníku opalovacku ?? :-)

Děkuju

Bioformatox se už jen doprodává, asi bude problém ho vůbec sehnat. Jeho používání po roce 2009 (nebo od kdy) by snad mělo být zakázané. Bylo to na přiloženém letáčku, když jsem ho posledně (vloni) kupoval, ale musel bych se po něm podívat (pokud už jsem ho nevyhodil).

Dobrý den,kdysi jsem měl podobný problém v domě,dvakráte do roka se vyrojili mravenci v obýváku pod dřevěnou podlahou,toto se již dělo když zde žila moje babička,zalívala je petrolejem a horkou vodou,drželi se stále.Již nevím kde ,jsem se dočetl o použití boraxu,který se používá ke sváření mosazí.Borax jsem namíchal s cukrem,další do ovocné šťávy a moc jim to chutnalo.Vtip je v tom,že mravence neusmrtí ihned a oni boraxem krmí i mladé,takže zničíte dokonale celou základnu.Od té doby je klid.Bývala to doslova šílenost,najednou plný byt mravenců,včetně létavých na záclonách.

Mnoooooo CONRAD, tohle si pri mém mnozství hromádek enjak nedokázu predstavit. Ze to mravence odpuzuje unamená, ze se me budou stehovat na opacnej konec zahrady atd.... :-(
To mi prijde vtipnejsí tahle moznost: :-)

[Hf2hRQ9ADN.jpg]

Jinak dekuju za rady. Ten Bioformatox jsem si objednal prímo u výrobce a koukal jsem, ze je normálne na netu v prodeji.

Před prvním sekání byl trávník plný mravenišť, ale neřešil jsem to žádnou chemií, prostě jsem tu hromádku zašlápnutím srovnal s terénem a kupodivu mravencí zmizeli, sice nevím kam, ale trávník je bez mravenišť. To spíš máme větší problém skočkami, protože nemáme psa, tak kočky z celého okolí přicházejí k nám na záhony vykonat svoji potřebu a to bych raději ty mravence.

Po kočce bych tedy vystřelit nedokázal.

Řešením je mít na dvoře svého (dominantního) kocoura/kočku, který ostatní vyžene. A tomu dát někam bedýnku s kočičími "kakacími" granulemi (nevím teď, jak se to jmenuje, kupujeme to v Tescu za 25 kaček 5 kilo), v nich to opravdu cítit není. Musí se to ale vybírat, vyměňovat.

Plně potvrzuji. Měli jsme u baráku hodně divokých koček které byly krmené osazenstvem protějšího Domova důchodců. Pořídili jsme kocoura a od té doby co dospěl je klid, trávník je jeho. Sice je často pokousaný a poškrábaný, párkrát mu chyběl drápek a jak měl mezi dolními špičáky pět maličkých řezáků tak teď má jen jeden :-) ale od cizích koček je klid. Od začátku chodí do granulek.

Ked ty to rozdelujes na kocka/nekocka. Musis to rozdelovat na sere mi to na travnik/nesere mi to na travnik. Ked nesere tak nestrielat :-D (samozrejme robim si prcu. To zavlazovanie na senzor moze byt tiez dobre, pokial nebude behat po zahrade celu noc nejaky pes, to by bola rano potopa :)

Já to ani jinak brát nedovedu, protože kočka je s přehledem mým nejoblíbenějším tvorem :-)

Nám na dvůr začal chodit cizí starší kocour, podle uší/pohledu pořádný bijan a na naše mladé kocoury si dovoluje. Chce to trpělivé vyhánění. Základem je nenechávat pro svou smečku venku žádné jídlo, pak cizí kočky ztratí důvod sem chodit. Kočku máme jednu, je vykastrovaná a většinu dne tráví v kanceláři nebo v posteli :-)

Ahoj a nevíš jak to dát dohromady s pračkovým ventilem? Máme vedle u sousedů na zahradě tři psy a asi pět koček. Ti psi mi nevadí,ale kočky nestačíme všichni zahrádkáři kolem vyhánět.Včera nám "nadělili" přímo na nově zaseté ředkvičky, nemluvě o tom,že nám i udělají potřebu na rohožce před bytem,ať velkou,či malou.To je pak chuť.Hezký den a děkuji.

Tak pravda je, že samotné čidlo nestačí, vhodný je reflektor s PIR senzorem, který spíná 230V pro ventil. Nejjednodušší je mít ventil na 230, u jiného napětí potřebuješ ještě trafo. A je nanejvýš vhodné mít těsné spojení hadiček a celý bastl v bezpečné schránce, protože bezpečnost pro všechny.

To je chceš umlátit pračkovými ventily? To už raději na moly naftalinové kuličky jako ten pán, co jich chtěl v drogérii plnou krabici. Když se ho prdavačka ptala jestli má tolik šatů, tak řekl že ne, ale že četl, že kuličky jsou proti molům nejlepší. Ale on se každou netrefí, tak si jich bere víc.;-):-D