Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem El.sporák

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na připojení el. sporáku v panelovém bytě, našel jsem typ Mora Mec 56103 GW, kde se uvádí příkon el 220v, myslíte že je tento spotřebič vhodný a bezpečný? Takže by mohl být zapojen normálně do zásuvky? Jak to, že ostatní el.sporáky jsou na 380v? Děkuji za odpověď. Martin

Tento sporak ma prikon 3,4kw,coz je kolem 15A,tak to muzete pripojit na zasuvku,za predpokladu ze mate 2,5 drat a 16A jistic ale lepsi by bylo kdyby jste zasuvku rozebral a misto ni tam dal venecek a pripojil naprimo.