Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spíž v domě a vyrovnání betonové podlahy.

Zodpovíte te mi pár otázek?
Ve starším domě mám spíž o velikosti 2x2m podlaha je tam betonová hrubá.
Jedná se mně o to že ten beton je o 3.5cm níž než stávající dlažba v předsíni. Do spíže po vyrovnání a zvednutí stávajícího betonu chci dát dlažbu. Na tu starou dlažbu by jsem chtěl v pozdější době nalepit novou dlažbu. To znamená že nové vyrovnání ve spíži by mnělo být asi zhruba o 1cm i s novou dlažbou. A teď čím? Betonem pytlovaným? Samonivelačkou? Musí tam být dilatační spára kolem zdí? Kolik mm a čím tu diletačku udělat? Penetrace?
Děkuji za odpovědi. Dost na to spěchám! Ženský mně honí:-)

Když je to jenom prťavá spíž, kde nebude žádné zatížení, maximálně nějaký regál, nedalo by se použít OSB desky?

Na beton pro utlumení vrstvu miralonu, na to OSB desku nějakých 25 mm a na ní nalepit dlažbu...

Případně desku jen přelakovat - rychlé, jednoduché a levné.