Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spíž v domě a vyrovnání betonové podlahy.

Zodpovíte te mi pár otázek?
Ve starším domě mám spíž o velikosti 2x2m podlaha je tam betonová hrubá.
Jedná se mně o to že ten beton je o 3.5cm níž než stávající dlažba v předsíni. Do spíže po vyrovnání a zvednutí stávajícího betonu chci dát dlažbu. Na tu starou dlažbu by jsem chtěl v pozdější době nalepit novou dlažbu. To znamená že nové vyrovnání ve spíži by mnělo být asi zhruba o 1cm i s novou dlažbou. A teď čím? Betonem pytlovaným? Samonivelačkou? Musí tam být dilatační spára kolem zdí? Kolik mm a čím tu diletačku udělat? Penetrace?
Děkuji za odpovědi. Dost na to spěchám! Ženský mně honí:-)

Tedy četl jsem otázku několikrát a pečlivě a zjistil jsem, že vlastně nic nevim. Spíš nějak nechápu vaše myšlenkové pochody.. :)
Každopádně, pokud vyrovnat 1cm, pak nivelačkou. Dilataci ano, např. z mirelonu, i když zrovna u 1 cm by se dalo polemizovat, penetraci vždy. Ženský maj evidentně málo práce. Je třeba jim ji přidat. :D

Proč nechápete mé myšlenkové pochody? Napsal jsem to složitě? Jednoduše řečeno potřebuju ve spíži zvednout podlahu o 2,5cm a na to nalepit dlažbu. Jen že nevím čím ji zvednout. Napenetrovat jasné chápu. Dilatace beru udělám ale co dál beton nebo nivelačku? Není na nivelačku 2,5 cm moc?
Ženský mně honí protože je doma bor... Kompoty v předsíni a různé jiné krámy co byli původně ve spíži.

Jednoduše řečeno potřebuju ve spíži zvednout podlahu o 2,5cm a na to nalepit dlažbu.

Jo.., tohle už je něco jiného. Z původního zadání to bohužel nebylo vůbec jasné.
25mm na nivelačku určitě není moc. Běžně se vyrábí nivelační hmoty s použitím do síly 30mm, ale počítejte že to bude něco stát. Levnější varianta je použití cementového potěru.

Když je to jenom prťavá spíž, kde nebude žádné zatížení, maximálně nějaký regál, nedalo by se použít OSB desky?

Na beton pro utlumení vrstvu miralonu, na to OSB desku nějakých 25 mm a na ní nalepit dlažbu...

Případně desku jen přelakovat - rychlé, jednoduché a levné.