Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr plastových oken

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrěm plastových oken pro starší RD. Máme nabídku na několik typů rámů, ale bojím se recyklátů. V různých fórech jsem se dočetl, že se údajně i některé značkové Německé a Rakouské profily vyrábí v Polsku a přidávají se do nich recykláty.
Dále zvažuji, jestli má význam trojsklo, které má sice přibližně o 30% lepší tepelně izolační vlastnosti, když někteří výrobci doporučují v zimním období používat mikroventilační spáru, aby nedocházelo k tvorbě plísní. Děkuji za Váš názor.

Do každého výrobku se MUSÍ přimíchat recyklát, ale je důležité kolik.
Výběr oken myslíte jaký profil? Ten hezký, na podrobnosti ale musíte sdělit o jaký se jedná domek, zdali bude zateplen (jako že by měl být, když je starý) Váš věk. Trojsklo určitě, středové těsnění a zapravení do zdi alespoň podle ČSN.
Víte proč se lidem potí a plesniví kolem oken? Páč udělali něco špatně. Je to složité na jeden článek.
ICQ 55180641, skype: milancukrar

EPS 80+100? nebo 80 až 100mm? Asi ale málo, jak jste k tomu došel? Nebo jen odhad?
Nejčastější vady jsou nepostupování podle ČSN, nezateplení špalet, pod venkovním parapetem nedávají izolant, neutěsnění parotěsnosti spáry.........

taky výběr oken podle souseda, páč "Fanda je má a moc se mu nepotí"......
"patro provětrávaná" co si mám pod tím představit?
ICQ 55180641, skype: milancukrar

80 až 100mm MultiTherm NEO od BASF, kompromis cena, nárůst obvodu půdorysu RD
vršek minerální vata v roštu a dřevo nabo Vinyl

Se zateplením špalet počítám, dá se vzhledem k problému s tepelným mostem a rosením oken předpokládat minimální trloušťka izolantu špalet? Počítal jsem s 30 mm, ale teď se obávám, že to bude málo.
Pod venkovní parapet bych asi taky neizoloval, prostě proto, že by mne to nenapadlo a problém je na světě.

Je to Vaše rozhodnutí, ale NEO je dražší o 30% tepelný odpor jen asi 15-17%. Lepší by bylo PUR-PIR, má lepší odpor , ale zase dražší. Vše je o penězích. Mezi okno a stěnu 3 cm (+ asi 1 cm na pěnu) stačí), samozřejmě EPS dáte i do 2/3 přes rám.
Pod parapet je samozřejmost zateplení, nebo chcete mít problémy?....

"vršek minerální vata v roštu a dřevo nabo Vinyl"**** myslíte křížem a s odvětrávaním, nebo s problémem?

Jen když topíš na 15°C. Nebo ti prochládá konstrukce. Taky vnitřní žaluzie dovolí ochlazení oken na rosný bod. A pak vysoká vlhkost. Ale ve sto let starém domě se mi nepotí ani okna na druhé straně než je topení. Jen výloha až na zem, do zateplení soklu dělala 10cm pruh při zemi.

Zdravim, okna montuju treti rok, recyklaty maji vetsinou sedou, nebo hnedou barvu po stranach ramu,nemyslim si ale, ze by recyklaty byly horsi,jde preci o system komor a provedenem navarenem te neni. Nevim taky zda se delaji i kridla z recyklatu, domnivam se ale, ze na dnesnim konkurencnim trhu vetsina vyrobcu od recyklatu odbiha. Kazdopadne se vyroba stale zdokonaluje a vyrobci se predhaneji v nejruznejsich vychytavkach. Ramy se nekrouti, jak se vypravi po vesnichich, ale hodne dulezita je kvalita montaze se vsim vsudy. V polsku je levna pracovni sila, elektrina a vice lidi do prace, proto se tem linejm nemcum nedivim ze jsi to nechavaji svarovat v polsku. Zaruka byva 5 let, obcas se musi promazat kovani, takze bych se toho vubec nebal. Naopak tesni az tak moc, ze nahla zmena ve vlhcim baraku pri nepouzivane mikroventilaci, zpusobuje plisen na zdech a o to prave jde. Mam na mysli dvojskla. Nebo snad nemaji tesnit az tak moc? S trojsklami nemam zkusenost, ale myslim ze spis pomuzou udrzet teplo a nepropustit hluk nez opacne a triceti % bych logicky veril.

Skus si pozret znacku deceunick www.deceuninck.cz
Myslim, ze nevyrabaju cele okna, ale iba okenne profily. A tie ak sa nemylim robia v belgicku. Ked sa pohrabes na ich stranke, tak si najdes nejake zaruky kvality. A okrem toho aj nejake zaujimave clanky o ich sortimente, ci vseobecne o problematike okien a pod.
pozor, ta firma nieje predajca, ale vyrobca. mozes si tam vsak najst zoznam predajcov, ktory ponukaju ich vyrobky