Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání klikové hřídele u motorové sekačky?

Dobrý den mám hnutou kliku u motorové sekačky s motorem tecumseh slyšel jsem že se ty klikové hřídele dají rovnat bez toho aby se klika vyndala z motoru, prý se dá celý motor na nějaký speciální držák kde jsou přidržovací šrouby ale přesně nevím jak to vypadá tak to nedokážu přesně popsat, máte nikdo zkušenosti s tímto držákem na vyrovnávání klikového hřídele? Když tak prosím o popis nebo nafocení fotek případně internetových stránek.

Děkuji moc za radu a za odpověď.

Dobrý večer,vlastním také sekačku s motorem tecumseh,druhou mám v bedně v garáži na náhradní díly,tak jsem se šel podívat,můj hřídel na upevnění příruby pro nůž je 22 mm,pro ložisko průměr 25,5mm.Takto silný hřídel tahem nedoporučuji rovnat,ani poklepem,hrozí prasknutí bloku motoru z hliníkové slitiny.Doporučuji rozebrat,klikový hřídel upnout do soustruhu a za pomoci úchylkoměru srovnat.Jinak mám pocit,že to budete rovnat sem tam,neboť to přeženete.Když to nesrovnáte přesně,sekačka bude vybrovat,odejde ložisko a třeba i něco více.Nejste-li na to zařízen,doporučuji servis,nebo uděláte více škody než užitku a díly do tecumsehu jsou drahé.

Doporučuji servis a výměnu. Mám sice Briggs & Straton, trefil jsem sekačkou nějakou rouru trčící ze země a bylo vymalováno. Když se to klepe, jde kukat celý motor, vyměnit co nejdřív a nesekat. Odjede nejen ložisko, ale rezonující píst vydře válec a je motor na vyhození.

Žádný motor Vám nedovolí rovnat kliku bez vyndání z bloku popř karterů. Je to tak přesně rotující díl, který musí být vůči čepu pístu s odchylkou v tisícinách na úhlu 90 stupňů, že jakákoliv vychylka Vám motor poškodí nebo úplně zničí. Na Vašem místě bych se řídil rady jak popisuje pan Lubomír 8.6. ve 22,00 hod.

Dobrá když myslíte znám specializovanou firmu kde se to normálně oficiálně dělá takže se to smí dělat a jde to dělat a jasný riziko tak je ale když jsou zkušení a šikovní mechanici tak dokážou vše, nová klika stojí že jo záleží jak na jakou sekačku ale cca od 1200kč do těch 3000kč a narovnají vám to za 500kč a věřte mi jde to.

Dobrý den,velice pochybuji o té firmě,když na nedemontovaném motoru zaberete za hřídel klikovky,tak pnutím dochází i k ohybu uvnitř,ložisko v bloku propruží a ohnou to uvnitř,takže zvenku narovnáno,uvnitř průšvih,který Vy ,ani zákazník nevidíte-základ zničení celého motoru.Nepíšu to pro srandu,rovnal jsem i klikovku ze závodní Jamahy po zadření motoru a vím co to obnáší.Jsem na to zařízen a není to za hodinu:-)

Jde to narovnat i bez vyndání kliky. Mě to dělali v opravně sekaček v Říčanech a šel na výměnu i unašeč, ktery byl taky uražený. Platil jsem i z unašečem něco kolem 1600Kč. Už je to ale 5 let. Ale jsem naprosto spokojen. Nic nevybruje a ušetřil jsem za novou kliku u Hondy.

Dobrý den,koukám na ten nehorázně předražený přípravek,na slabé hřídelky méně ohnuté bude funkční,tak když teď dojedu do kovošrotu s kyblíkem plechovek od konzerv pro psy,tak výměnou přivezu matroš na přípravek a k večeru bude hotov.Náklady do padesátikoruny včetně sváření a laku.:-)