Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lepidlo na tvrzený plast

Dobrý den,
potřebovala bych přilepit úchyt k polohávání kočárku. Je to nějaký tvrdý plast, černý. Přesně nepovím. Úchyt je k podložce připevněn v pravém úhlu.
Za úchyt se tahá prsty, když je třeba kočárek polohovat, spoj je tedy namáhán v úhlu 90 o. měl by tudíž něco vydržet.
Existuje lepidlo, které by vyhovovalo nárokům na takovýto typ namáhání?
Díky za odpovědi.

Zdravím,
mám velice dobrou zkušenost s dvousložkovým lepidlem DIAMANT německé výroby. Nevím zda se ještě vyrábí ( je to již 15 let ), a kolik popřípadě stojí, ale stále funguje naprosto skvěle !!

Jsou to dvě tuby, nedávno jsem tím lepil synovu kuličkovou brokovnici ( pumpovačku ) Byla přelomená napůl, nedával jsem tomu velkou naději, ale drží . Uznejte, že pokud odolá síle, která je zapotřebí k nabití ( natažení pera ), tak by vydržel i váš lepený spoj.

Tvrdne 24 hod a poté se vytvoří zcela nová hmota, která se dá brousit.
Lepit tím lze veškerý materiál, dokonce jsem tím zalepil prasklou kovovou fanku na vápno, slouží dodnes :)

Je rozdíl,lepit dřevo,nebo plasty typu"bakelit"(termosety)a vstřikované termoplasty.Ty první se dají výhodně lepit dvousložkovými lepidly na bázi epoxydické pryskyřice.Je v podstatě jedno,od jakého výrobce.Na polymery PVC, houževnatý PS a polykarbonátlze použít vteřinová lepidla izokyanátová.
Držadlo na kočárku je určitě vstřikovaný PP.
JABRAKA