Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s podlahou

Dobrý den, potřeboval bych poradit s podlahou. Jde o místnost 5x5,5m, kde bylo složení podlahy - trámy, fošny,suť a nahoře byl škvárobeton. Tato podlaha byla od krajů ke středu prohlá asi o 4cm a nedala by se na ni položit plovocí podlaha. Rozhodl jsem se škvárobeton rozbít, vybrat suť, dát na fošny polystyrén, protože šla od podlahy zima a na to udělat nový beton. Ale problém je v tom, že fošny už jsou místy prožrané od červotoče a ten prohyb o 4cm, někde i víc je už na trámech. Říkal jsem si, že bych tam dal nové trámy, na to osb desky, na to pylystyren a na to další dvě vrstvy osb desek a už nedělal žádný beton. Ale problém je v tom, že nevím jak silné trámy tam dát. Stačily by trámy 12x12cm po půl metru? Mám strach aby se zase časem neprohly a aby podlaha moc neskákala. Trámy co tam jsou teď mají rozměry 18x18cm a některé 20x20cm a jsou metr od sebe. Poraďte prosím, nebo jestli má někdo jiný nápad jak to udělat tak sem s ním. Budu vďečný za každou radu.

ja osobně si myslm, že když to člověk chce kvalitně tak vetší ámy jsou lepš a čím blže jsou u sebe tímje to lepší. a střídal bych pravou a levou sranu kdyby se někdy phýbaly tak at se to vyrovnava ten prohyb.