Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obezdění ytongem

Chci ze své staré stodoly udělat dílnu.Jak už to bývá,tak stěny jsou křivé a nahazovat je nemá cenu.Nejrozumnější mi připadá je obezdít ytongem.Můj dotaz zní,jakou sílu ytongu zvolit při délce13m a výšce4m.Díky za názory.

Spíš je první otázka jaký základ pod ten ytong. Už jsi kopl okolo zdí?
Jestli půjde udělat základ do země, nebo se bude muset přibetonovat pruh betonu ke zdi v tloušťce onoho přizdění. To v případě příčně uložených veleplacáků pod původní stěnou.
V každém případě bych to kotvil železem do té staré stodolní zdi tak po dvou metrech. A taky to občas provázal nebo aspoň opřel namaltovanou ytong cihlu o původní zeď jestli tedy jsou tam takové rozdíly, že to bude duté.
Tloušťku neporadím, za mých manuálních časů byla nejtenčí štorcka a ta se mi zdá na 4m výšky málo.
Ale vyčkej stavařů.

A co sádrokarton na rošt připevněný ke zdi. Obejdete se bez základů a při dvojitém krytí dostanete bytelnou a pevnou stěnu. Při dvojitém krytí a spec. hmoždinách lze zavěsit až 50 kg na jedno kotevní místo. A pokud víte, že budete chtít někde něco věšet těžšího (skříně, police atd.) můžete udělat podpůrný rošt předem.