Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sporák - musíme předělat nějak elektriku

Mamé kobinovany sporak, a ted si chceme koupit desku a troubu zvlašt. Musíme předělat nějak elektriku. Ted mame vlastně jeden přívod, protože deske je spojena s troubou. Ael ted si chceme koupit varnou deskou s ovladaním nahoře a trouba bude taky zvlašt. To znamená že sepotřebují dva přívody. Musí se natahnout nový zdroj nebo se to dá nějak jenom propoji na ten jeden
Změna předmětu, původně: Sporák (Kurt)

Mamé kobinovany sporak, a ted si chceme koupit desku a troubu zvlašt. Musíme předělat nějak elektriku. Ted mame vlastně jeden přívod, protože deske je spojena s troubou. Ael ted si chceme koupit varnou deskou s ovladaním nahoře a trouba bude taky zvlašt. To znamená že sepotřebují dva přívody. Musí se natahnout nový zdroj nebo se to dá nějak jenom propoji na ten jeden

Kombinovaný sporák je odjakživa myšlen jako kombinace rúzných topných medií. např. el+plyn, el+ uhlí, plyn+uhlí. Pokud je to takhle , tak je přívod pouze 220V a pro náhradu varná deska + el. trouba byste museli rozvody předělat.
Já předpokládám, že PLNĚ elektický sporák chcete nahradit "separé" troubou a varnou deskou. Potom namáte žádný problém a stačí od "sporákové kombinace" ( třífázový vypínač na zdí) natáhnout přívod 3x220 ke každé jednotce. Pokud sporákovou kombinaci instalovanou nemáte (není předepsaná a já nesouhlasím), tak musíte oba spotřebiče připojit paralelně. To už si ale opravdu zavolejte odborníka