Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program Zelená úsporám - novostavba

Dokončuji stavbu RD a jelikož byl spuštěn uvedený program dotací tak jsem se o to začal zajímat. Jelikož teprve budu dělat fasádu se zateplením, tak mě zajímalo jestli bych taky na dotaci neměl nárok. Ukázalo se, že na zateplení nemám nárok, jelikož na novostavby se vztahuje jen dotace na domy s pasivním energetickým standartem a těch je prý v republice jen minimum. Rodinný dům z YTONGU to rozhodně prý není....
Takže mě to celé připadne jako nafouknutá bublina.....

Teď mám zrovna na stole vyplněnou žádost o C3 - kolektory na vytápění a ohřev.

Energetický audit stál 10 tisíc, projekt stál 5 tisíc, kolektory mě vyšly na 72 tisíc (6 ks po 12 bez DPH).

Ze Zelené dostanu 15 tisíc na projekty plus 80 tisíc dotace na kolektory. Takže se mi v podstatě zaplatí.

Nevidím v tom žádný problém a úspora mi nepřijde nulová.