Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program Zelená úsporám - novostavba

Dokončuji stavbu RD a jelikož byl spuštěn uvedený program dotací tak jsem se o to začal zajímat. Jelikož teprve budu dělat fasádu se zateplením, tak mě zajímalo jestli bych taky na dotaci neměl nárok. Ukázalo se, že na zateplení nemám nárok, jelikož na novostavby se vztahuje jen dotace na domy s pasivním energetickým standartem a těch je prý v republice jen minimum. Rodinný dům z YTONGU to rozhodně prý není....
Takže mě to celé připadne jako nafouknutá bublina.....

loading...

Protože zájemců jako ty je dnes Hafo,je tato pomoc určena pro komplexní úsporná opatření,to znamená,že musí být úspora aspoň ve dvou akcích.Tedy nejen zateplení,ale i efektivní způsob topení.Nebo tepelné čerpadlo a výměna oken.
JABRAKA

Dělám do stavebnictví a tak bohužel nemůžu napsat, co si o těch dotacích na zateplování a podobně myslím, protože se nechci tady veřejně vyjadřovat strašlivě sprostě. Například to můžeš objednat jen u korporace, která je za úplatky na to určená, je proto příšerně drahá, takže nakonec tě to s příspěvkem vyjde dráž, než od slušné firmy bez dotací. Atd...

Přesně tak. Jak se zprovoznili jejich stránky, spočítal jsem si, že mám šanci dostat cca 250000,- na zateplení celého domu a na solární panely (ohřev TUV a přitápění). Po čase se zveřejnili příručky a bylo jasné, že to nebude 250000,-, ale možná 180000. A nyní, když je zveřejněn zbytek vím, že nedostanu nic...

Myslím, že tenhle program rozhodně nevytrhne normální lidi. Je spíš pro pracháče.

Kdyby to mysleli vážně s tou snahou ušetřit energie, tak proč nedávají podporu všem na materiál? Nakoupím materiál, zateplím sám a zvládnu to pod poloviční sumu, než si řekne některá z vyvolených firem...

Zelení ať táhnou do háje zeleného!

No, rozdílu jsem si moc nevšiml. A plné příkopy? Ty jsou v podstatě pořád - nebýt toho, že SÚS víc uklízí a řada měst do úklidu zapojuje i nezaměstnané...

A co se týče zelených - jejich činnost zaregistruji jen ve chvíli, kdy se někde zdrží výstavba dálnice, rychlostní silnice apod. Jen proto, že se někde zachrání nějaká "pampeliška", mají tisíce lidí smůlu...

Zelený bych ocenil jen v případě, že si sami navlečou zelený trika, na ně oranžový vesty a pomažou uklízet.

Kde jsou zelení teď, když kvůli silničnímu zákonu silničáři rubou stromové aleje podle silnic? Tam bych čekal bandu zelených mozků připoutaných řetězy s transparenty. Kdo jezdí jako prase, rozseká se místo stromu o nejbližší bilboard (který nevadí a kterých je podle silnic plno).
Opravdu ty příkopy budou za pár let prázdné.

Od té doby, co prudce zdražil plyn a do mody přišly krby a kotle na dřevo se kácení stromů, které dříve nikomu nevadily rozběhlo tempem nevídaným. Najednou jsou všechny stromy přestárlé, nemocné, stíní a překážejí. V parcích už asi není co brát, tak se hledá jinde. Patřičné zdůvodnění v zájmu obecního blaha se vždycky najde.
Kolik asi valníků přesně nařezaných polen skončilo na dvorech starostů a jiných odpovědných (potřebných)? :-/

Obdobná zkušenost.

Připravuju se (zatím fáze plánů a vyřizování po úřadech) na stavbu baráku pro syna a původní skoro-nadšení se změnilo za rezignaci. Pasivní dům stavět nehodlám a na jinak tepelně úspornou novostavbu dotace nehrozí. Solární panely či tepelné čerpadlo nepředpokládáme.

On by teoreticky i ten Ytong na pasívák stačil, třeba Lambda o šířce 50cm. Chce to ale i spoustu dalšího: okna (trojska?), masivní izolace podlah a stropů/střechy, aktivní rekuperace...

Podle mě je hlavní problém v tom, že pasivní domy nejsou dostatečně rozšířená technologie. V principu o tolik dražší být nemusí, viz například moc zajímavý pasivní dům v Popicích:

Nabízí se otázka, zda přece jen nelze stavět pasivní domy za stejnou cenu a podobně jednoduše jako běžné domy. Klíčem ke kladné odpovědi je existence stavebního systému pro obvodový plášť pasivního domu, který umožní jednoduchou instalaci potřebných rozvodů i tepelné izolace v dostatečné tloušťce a spolehlivě zajistí těsnost domu. Pokud by toto stavební systém splňoval, není zásadní důvod, aby byl pasivní dům složitější a dražší než běžný dům, protože cena tepelné izolace (vztaženo na kubický metr) je několikanásobně nižší než zdících materiálů či betonu a celková cena jednoduchých systémů na vytápění a výměnu vzduchu s rekuperací v pasivním domě je srovnatelná s cenou otopného systému v běžném domě.

Především musíš napřed postavit ruinu, která bude mít velkou tepelnou ztrátu. Pak teprve si můžeš (za patřičný obolus) nechat odbornou a jistě poctivě vybranou firmou nechat udělat měření úniků. Pak uděláš ty správné stavební úpravy abys tuto tepelnou ztrátu eliminoval a necháš si to změřit znovu. Zase za obolus a pak jednoduchými počty přijdeš k výsledku, že levná zelená je kure..ky drahá. Podobná vychanost je i šrotovné na auta.

Mám dotaz možná to nepatří přímo do tohoto tématu ale nechci zbytečne zakládat nové téma jen bych těl vědět zda někdo neznáte nějaký forum nebo poradnu kde se diskutuje o zelené úspoře nebo li zelená energie nějakou internetovou stránku
děkuji

Teď mám zrovna na stole vyplněnou žádost o C3 - kolektory na vytápění a ohřev.

Energetický audit stál 10 tisíc, projekt stál 5 tisíc, kolektory mě vyšly na 72 tisíc (6 ks po 12 bez DPH).

Ze Zelené dostanu 15 tisíc na projekty plus 80 tisíc dotace na kolektory. Takže se mi v podstatě zaplatí.

Nevidím v tom žádný problém a úspora mi nepřijde nulová.

Dovolím si nesouhlasit.
Výměna oken mě stála 115, Zateplení stropu 35, dva dny dovolené na běhání po zelených a bankách.
Před 14-ti dny mi na účet došlo 120.
Samozřejmě že firmy jsou s cenou na maximech, ale za 30 tisíc bych to nikdy neudělal a na úsporách energií to asi taky znát bude.