Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodárna Water Press CAM 100 - odvzdušnění

Dobrý den, řeším takový malý problém s odvzdušněním vodárny. Mám vodárnu Water Press Cam 100.

Tlaková nádoba VAO 50.(asi litry)

V návodě není nikde uvedeno, na kolik má byt natakován vzduch v nádobě bez vody. Z různých zdrojů na netu em se dočetl, že by to mělo být o 0.2baru míc, než je spínací tlak.

Nastavil jsem to tak, ale :

1.Do tlaku 4.5baru napouští rychle, ale poté od 4.5 - 5baru to jede hrozně pomalu, až se mi někdy zdá, že to vypne tepelná pojistka.
2.Když už dochází voda v nádobě, tak poklesne tlak skoro až na minimum, to už skoro voda neteče.

Zkoušel jsem nastavovat různé tlaky, ale vždy to bylo takové nic moc.

Předem moc díky za odpovědi vzhledem k tomu tlaku.

Dobrý den,jinak,jestli bude nutné vyměnit čerpadlo,tak doporučuji něco podobného: http://www.akcniceny.cz/detail/zahradni-cerpadlo-j et-gj-750-171412/ ,toto mám v domně již nějakých osm let,jsme dvě bytové jednotky do patra,dva bojlery,spotřeba vody dost velká,bydlím na venkově a jsem chovatel,takže i napájení zvířátek a zalévání zahrádky.Připojil jsem ho ke staré stávající nádrži a z původního tlakového spínače vyvedl zásuvku na 230 V.
Původně jsem měl klasické dvoustupňové čerpadlo,hlavně bylo hlučné,odkapává voda okolo hřídelky,jinak to být nemůže-přimazává.Dokážu toto staré čerpadlo i zgenerálkovat,vlastním slušně vybavenou dílnu,ale když jsem spočítal cenu nových vějířků a nerezové hřídelky ,čílka nepočítám,ta pokud to jde přetáčím na soustruhu,tak jsem se dostal pomalu na cenu tohoto nového čerpadla.