Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytunelovaná zahrada

Mám na zahradě hromádky hlíny celkem nepravidelně rozmístěné a nevypadají jako od krtka.Když kolem nich kopu jsou tam tunely tak 2O cm pod zemí o průměru tak 1o cm.Žere mě to brambory tak dokonale že tam ta bestie nechá jen slupky.Nevíte co s tím?Dneska jsem sázel jiřiny a nakopnul jsem spižírnu plnou kořenů pampelišek malých brambor.

Dneska jsem vytvářel nový záhon motykou a tý bestii jsem vykopnul další spižírnu plnou kořínků pejřky.Tunely jsou teda bytelný a tak to vypadá že nebudu letos sejt žádnou kořenovou zeleninu-nejradši bych tam dal samej bolševník ale to by hned zvěděli Zelený a těžko bych vysvětloval že to je biomasa pro Kačenku.A ten hrabavec?Jsem vzdělán coby biolog geolog a o žádný takový potvoře jsem nikdy neslyšel-ani jako o fosílii.

Ten karbid jsem zkoušel tak před 30 lety-to stálo kilo asi 5 korun a já ho používal při fárání do karbidky.Nacpal jsem ho na zahradě do všech děr,prolil vodou,ucpal a pak asi za 20 minut škrtnul sirkou a bylo to jak u Verdunu.Myši měly leteckej den.Teď tam mám hlavní plynovej řád a nechci riskovat jabloně co rostou okolo.Dík za rady.

Na krtky funguje prostředek pro okusu stromků v zimě.Obsahuje to kyselinu izomáselnou.Je to takový smrad,že když se tím prostředkem potřísníš jen maličko,tak v metru i ve špičce je okolo tebe metrový odstup.Na tyto uvedené potvory kousavé by to platit mělo.
JABRAKA