Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v patře

Dobrý den,

máme podkrovní domek, stropy nad přízemím jsou z Miaka + 6 cm betonu - z mixu.
Nyní musím nad beton položit max. 5,4 cm podlahy (komplet) abych se vešel do prahů
budoucích dveří. Nyní jsou na betonu položeny rozvody vody a topení o síle 3 cm.
Vrchní podlahu bychom chtěli lino, v koupelně dlažba. Můžete mi poradit jaké materiály použít ?
V projektu je kročejová izolace + rznášecí deska + folie. Jde mi o to čím vyplnit prostor mezi trubkami tak aby pak bylo vše v rovině a aby eventuelní roznášecí desky neležely na trubkách. Lze udělat nějakou konstrukci z latí, prostor mezi latěmi vyplnit izolací a na latě dát desky, na to nějakou tu folii a poté už lino?
V koupelně by to muselo být asi nižší, aby se tam vešla dlažba.

díky za nápady

Martin

Ty nemáš rád názor,který má jiný člověk.Rigidur,jako vláknitá deska,velmi dobře tlumí hluk a kmitočty hlavně z dolní části slyšitelného pásma zvuku.Pokud je místnost nad sklepem,není co řešit.Za složení podlahy bych se postavil.Co pouužije jako penetraci,je na něm,jestli Sokrat,či co jiného.A silikonem si dovolím klidně zatmelit kouty u podlahy v koupelně a už několik koupelen se tímto tmelem honosí.Nemusí stavebníci používat z reklamy to nejdražší,aby měli iluzi,že tam použili to nejlepší.
Přeji kolegovi při rekonstrukci hodně zdaru!.
JABRAKA

Rád bych upozornil, že Rigidur je sádrovláknitá deska, o vláknité resp. dřevovláknité (nejspíš myšlené) desce Rigidur sem teda nikde nečet/neslyšel. A sádrovláknitá deska je téměř totéž co sádrokarton a možná ještě pevnější, tvrdší, tudíž logicky jako kročejová izolace dost nevhodná.