Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha v patře

Dobrý den,

máme podkrovní domek, stropy nad přízemím jsou z Miaka + 6 cm betonu - z mixu.
Nyní musím nad beton položit max. 5,4 cm podlahy (komplet) abych se vešel do prahů
budoucích dveří. Nyní jsou na betonu položeny rozvody vody a topení o síle 3 cm.
Vrchní podlahu bychom chtěli lino, v koupelně dlažba. Můžete mi poradit jaké materiály použít ?
V projektu je kročejová izolace + rznášecí deska + folie. Jde mi o to čím vyplnit prostor mezi trubkami tak aby pak bylo vše v rovině a aby eventuelní roznášecí desky neležely na trubkách. Lze udělat nějakou konstrukci z latí, prostor mezi latěmi vyplnit izolací a na latě dát desky, na to nějakou tu folii a poté už lino?
V koupelně by to muselo být asi nižší, aby se tam vešla dlažba.

díky za nápady

Martin

To je dost málo, 5,4 cm na skladbu čisté podlahy. Ani se mi to nechce příliš věřit. Obvykle bývá 100 mm. Sice na těžkou betovnovou podlahu, ale vy máte navržený systém suché podlahy. Budeme uvažovat s dokonale rovnou stropní konstrukcí. Ještě je podstatné, zda budou mít rozvody uvedené 30 mm již v izolovaném stavu, či nikoli a pak bych počítal spíše 40 mm, aby roznášecí desky neležely přímo na rozvodech. Pak tedy máme 40 mm na kročejovou izolaci. Doporučil bych 2 x 20 mm (nevím zda se vyrábí i v tl. 40 mm) tvrzené minerální desky např. STEPROCK, případně tvrzený pPS POLYFON, či xPS STYROFLOOR. Prostor mezi deskami vyplňte co nejlépe nařezanými deskami a zbylé mezery dosypte suchým křemičitým pískem. Také je možné celý prostor mezi deskami a rozvody vyplnit lehčenou betonovou směsí z EKOSTYRENU. Pak přijdou na řadu roznášecí desky, ale už je jasné, že se do 54 mm nevejdete, protože desky je nutné položit ve dvou vrstvách. Pak je třeba uvažovat o zvednutí zárubní, nebo v horším případě podříznutí dveří. Není to pochopitelně příliš košer, ale do 30 mm to osoby rekněme do 190 cm témeř nezaregistrují. Jednovrstvé položení i třeba prošroubované na latě nedoporučím, protože se spáry mezi deskami dříve nebo pozdějí projeví ať chcete, nebo ne.

Öpsal jsem z projektu, jak to tam je nad 6 cm betonu z mixu:

kročejová izolace 15 - 20 mm
roznášecí deska - 18 mm
izolace mirelon - 5 mm

Projektant tedy nepočítal ani s těmi 5,5 cm jako počítám já.
Síla trubek je 3,5 cm i s izolací. Pokud bych tedy dal 4 cm kročejové izolace,
existuje nějaká deska o síle 1 cm, která by na to stačila ?
Ještě dotaz, zda tam musí být ta izolace mirelon, dost dobře nechápu,
co izoluje mezi patry...

Vím, že se ORSIL vyrábí minerální desky síly 15mm, ale jesště jsem se s nimi nesetkal. Dosud jsem pracoval vždy s deskami 20 - 40mm.
Pokládat mirelon pod PVC, notabene v 5mm tloušťce je hotový nesmysl. PVC se lepí na pevný podklad. Neumím si představit, co by s PVC položeným na mirelonu udělaly nohy od skříní, natož pak židle na kolečkách.

Před dlažbou musíte na roznášecích deskách provést stěrkovou izolaci.

Většinou doporučuji Botament, nebo Shönox. S oběma materiály mám dlouhodobě dobré zkušenosti.

viz. Tekutá hydroizolace pod obklady.

Nezapomeňte na ztužující pásky po obvodu koupelny a izolaci vytahnout do výšky jedné obkladačky. V místě sprchy, nebo vany izolovat pod obkladem na celou výšku stěny. viz konstrukční detaily Shönox.

Ty nemáš rád názor,který má jiný člověk.Rigidur,jako vláknitá deska,velmi dobře tlumí hluk a kmitočty hlavně z dolní části slyšitelného pásma zvuku.Pokud je místnost nad sklepem,není co řešit.Za složení podlahy bych se postavil.Co pouužije jako penetraci,je na něm,jestli Sokrat,či co jiného.A silikonem si dovolím klidně zatmelit kouty u podlahy v koupelně a už několik koupelen se tímto tmelem honosí.Nemusí stavebníci používat z reklamy to nejdražší,aby měli iluzi,že tam použili to nejlepší.
Přeji kolegovi při rekonstrukci hodně zdaru!.
JABRAKA

To neni tak docela pravda. Respektuji názory druhých, nezřídka s nimi i souhlasím (viz. shoda v případě nové elektroinstalace v sousedním vlákně), ale pokud je něco nepřesně, ne-li dokonce chybně, nebudu mlčet. V případě stavařiny, kterou se aktivně zabývám už přez 25 let se k tomu cítím přímo povinován. Pak co napíšu si dokážu obhájit namísto abych útočil.
Totéž platí o používání Sokratu a silikonu. Mám bohaté zkušenosti s odstraňováním průserů vzniklé jejich nevhodným užitím. Někdy úsměvné perly, někdy případy hraničící se zločinem.

Ale co už, nemá cenu se dohadovat veřejně kdo poradí lépe a koho se co dotklo. Jsme tu od toho abychom radili a koneckonců ten správný postup se nakonec vždycky vykristalizuje. Když už si budem chtít vyjasnit názory, vytahat se za fousy, pak to můžem činit v zákulisí přez soukromé zprávy.

Rád bych upozornil, že Rigidur je sádrovláknitá deska, o vláknité resp. dřevovláknité (nejspíš myšlené) desce Rigidur sem teda nikde nečet/neslyšel. A sádrovláknitá deska je téměř totéž co sádrokarton a možná ještě pevnější, tvrdší, tudíž logicky jako kročejová izolace dost nevhodná.