Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novostavba RD - vnitřní nátěr

Dobrý den,
prosím o posouzení či radu. Jsem ve fázi stavby, ve které mám již hotové komplet omítky a v podkroví sádrokartony. Chtěl bych vymalovat,ale zatím nevím čím, jelikož konkurence je veliká a každý radí něco jiného. Jak už to bývá ke konci stavby tak finance docházejí, takže bych rád aby to bylo za rozumnou cenu. Známý mě radí Jupol a v obchodě mě zase doporučili HET - na první nátěr tzv. penetraci prý Supermalba (je levnější) a poté druhý nátěr Het klasik (je víc bílý). Vím ještě o dalších přípravcích např. Remal či Primalex. Chtěl bych aby s tím šli vzít jak omítky tak sádroše najednou (válečkem). Tak nevím jestli mám jít to toho Hetu.....

Malovali jsme nový dům a na vymalování jsme použili barvu HETLINE LF - první nátěr ředěný dle návodu jako penetrační, druhý nátěr neředěný - krásná bílá zeď bez kocourů...

Sólo penetrace je zbytečná a vápno už dnes taky nemá smysl.