Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Novostavba RD - vnitřní nátěr

Dobrý den,
prosím o posouzení či radu. Jsem ve fázi stavby, ve které mám již hotové komplet omítky a v podkroví sádrokartony. Chtěl bych vymalovat,ale zatím nevím čím, jelikož konkurence je veliká a každý radí něco jiného. Jak už to bývá ke konci stavby tak finance docházejí, takže bych rád aby to bylo za rozumnou cenu. Známý mě radí Jupol a v obchodě mě zase doporučili HET - na první nátěr tzv. penetraci prý Supermalba (je levnější) a poté druhý nátěr Het klasik (je víc bílý). Vím ještě o dalších přípravcích např. Remal či Primalex. Chtěl bych aby s tím šli vzít jak omítky tak sádroše najednou (válečkem). Tak nevím jestli mám jít to toho Hetu.....

Stavebníku.
V poslední době jsem několikrát maloval prostředkem,který jsem za mírný a dobrý peníz koupil v Globusu.Jmenuje se to lakonicky:
MALÍŘ .
Je to barva interiérová asi v kvalitě Primalex Plus a za poloviční cenu.Není to sněhobílý nátěr,ale pro první nátěry na novém štuku a sádroši určitě vyhoví.Až se ti poštěstí malovat podruhé,pak už budeš mít našetříno na HET y a barvené směsi.
JABRAKA

Malovali jsme nový dům a na vymalování jsme použili barvu HETLINE LF - první nátěr ředěný dle návodu jako penetrační, druhý nátěr neředěný - krásná bílá zeď bez kocourů...

Sólo penetrace je zbytečná a vápno už dnes taky nemá smysl.