Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace půdního bytu

Dobrý den, mám možnost koupit půdní byt, jehož výstavba právě probíhá. Moc se mně ale nezdá izolace. Jsem totální laik, co se stavebnictví týká a proto se na Vás obracím s prosbou o radu. Samotná izolace je z tvrzrných polystyrenových desek Gematherm o síle 100mm. Na těchto deskách je umístěna pravděpodobně hydroizolační folie, no a pak tašky na nějaké laťkové konstrukci. Ze spodu je to pobité palubkou. Ten, kdo ten byt staví tvrdí, že je to vpořádku, mně se to však moc nezdá. Je možné, aby toto stačilo? Díky za odpověď

Jardo, kolik Vám je, že dáváte 8+11cm. Proč dáváte 15 mm SDK? Kolega radí správně, že není 11 cm izolace.
Musíte dát mezi krokve vatu na šířku krokví a odečíst podle folie nad vatou a stylem odvětrání. Pak mezi krokve tolik vaty aby to dalo .......20-40cm, podle druhu budovy, způsobu vytápění a větrání, Vašeho věku a majitele nemovitosti. Parotěsku a podhled. Vše jsou potřebné atributy na výpočet tloušky izolace. Páč v zimě vytopíte i špatně izolovanou půdu, ale v létě.......

Dobrý pane Milane.
Děkuji za Váš názor.Je mi 28.Ano vím že není 11cm izolace.Koupil jsem si jako první 8 + 6cm a ted podle roštu jsem dokoupil ještě 5cm.Ten SDK 15mm jsem dostal od hasičů přikázán že musím podle projektu použít.Je mi také jasné že čím silnější izolace tím lépe ale nechci to zbytečně předimenzovat páč to stojí peníze.Doufám jen že 19cm izolace mi bude stačit.

To já nevím jen vím že mi architek podle tepelných výpočtů řek žen v mém případě je 16cm min ale at se znažím dát víc.Já nejsem znalec a proto jsem rád za každou radu kterou dostanu.Vycházím jen s toho ž v 5 patře nebude stejný mráz jako v přízemí a tak by ta izolace 19cm měla být dostačující.Jen by mě zajímalo kolik lidí má izolaci okolo 25cm.

PS:To předimezování jsem myslel jako např.Když máte hodně peněz a dost místa k zahození tak si můžeže dát klidně izolaci 30 - 100cm.Myslím si že pak už je to zbytečnost na úkor peněz.To si pak můžet rovnou postavit barák jen z vaty:-)))))

Zdravím, tak třeba já dával nad strop 20cm této vaty :
http://www.knaufinsulation.cz/cs/products/unifit-0 35-0 a na ní ještě překládal těmito 6 cm desekami :http://www.ursa.cz/izolace-stropu_1/ursa-twp-1-pri ckova-deska_1/.

Zespodu je ještě tato folie :http://www.stavmachem.cz/index.php?menu=13&menu_es hop=256&idproduktudetail=1768 a pak sádrokartonový záklop.Musím říct, že je to paráda, v létě v těch největších pařákách mám v patře krásných 19°C ( pokud samozřejmě neotevřu okna ) .

Meříkám, že je to něco extra, nějaký luxus nebo tak, ale myslím si že jsem pro to udělal hodně, ikdyž to stálo spoustu peněz ( je to 135 m2 stropu ).

Jardo, nevím co Vám radil architekt, ale na 16 cm vaty by jste musel použít vatu s lambdou 0,035. Jinak nesplníte ČSN. My ji máma velice nízkou. Ale přeci nestavíte aby jste něco splňoval. Měl by jste více izolovat. Ale jak jsem již napsal je to jen na Vás. Pokud chcete další rady a vysvětlování, klidně:
603 902 651, ICQ 55 180 641 skype: milancukrar.