Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem =Motor 500W?

Ahoj, vím že by se to nemělo, ale scháním stejnosměrný elektromotor o výkonu 350-600W. Kdyby jste někdo o něčem věděl, dejte vědět, do diskuse, nebo na mail: pudka(zavinac)seznam(tecka)cz Díky za odp. Odkoupím ihned [mod]Oprava e-mailové adresy proti spambotům (Rce)[/mod]

No, asi nic lepsiho nez ty motory od ecomotors nesezenes. 2kKc za 350W motor je docela ferova cena, alespon podle me. Pak je tu jeste varianta si ho navrhnout a navinout sam, pouzit treba neodymovy permanentni magnety, clovek dozene ucinost az treba na 93%. Ale levnejsi to rozhodne nebude. BTW je nutnej elektopohon? 1kW v benzinu jede pekne a porad je to bez ridicaku, pri spotrebe okolo 2l/100km...

Dobrý den,jestliže je to pouze na takové vozítko ,které popisujete,tak by mohl posloužit i motorek stěračový.Pamatuji za svého dětství jeřáb u kámošů vyrobený jejich otcem kutilem,podvozek poháněl právě stěračový motorek,byla to hračka k neutahání a také vozila i nás,byl to motorek z traktorového stěrače.Dnes jsou motorky mnohem kvalitnější,třeba i na různých servech v autech,pracují spousty hodin.

Jen takový dodatek,převod bych řešil pojezdovou převodovkou z travní sekačky,najdete v kovošrotě,je to řešeno klínovým řemínkem,nebo by to šlo i řetízkem na jízdní kolo,jen vytočit na soustruhu náboje a na ně připevnit klasická řetězová kolečka,poměr otáček záleží na Vás.Šla by použít i přehazovačka a bylo by to vícerychlostní,záleží na Vaší šikovnosti a možnostech dílenského zpracování.