Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem =Motor 500W?

Ahoj, vím že by se to nemělo, ale scháním stejnosměrný elektromotor o výkonu 350-600W. Kdyby jste někdo o něčem věděl, dejte vědět, do diskuse, nebo na mail: pudka(zavinac)seznam(tecka)cz Díky za odp. Odkoupím ihned [mod]Oprava e-mailové adresy proti spambotům (Rce)[/mod]

vím že by se to nemělo, ale scháním stejnosměrný elektromotor

Proč by se nemělo? Na tom není nic nelegálního. Lepší je ale shánět ;-)... Akorát není nejlepší nápad vystavovat tady e-mail pro spamboty. Lépe si to domluvit rovnou tady, nebo přes soukromé zprávy či uvést e-mail ve tvaru: něco(zavináč)někde(tečka)cz. Člověk tomu porozumí, spambot už ne.
//Edit: Jsem ti ten mail upravil.

No, asi nic lepsiho nez ty motory od ecomotors nesezenes. 2kKc za 350W motor je docela ferova cena, alespon podle me. Pak je tu jeste varianta si ho navrhnout a navinout sam, pouzit treba neodymovy permanentni magnety, clovek dozene ucinost az treba na 93%. Ale levnejsi to rozhodne nebude. BTW je nutnej elektopohon? 1kW v benzinu jede pekne a porad je to bez ridicaku, pri spotrebe okolo 2l/100km...

Dobrý den,jestliže je to pouze na takové vozítko ,které popisujete,tak by mohl posloužit i motorek stěračový.Pamatuji za svého dětství jeřáb u kámošů vyrobený jejich otcem kutilem,podvozek poháněl právě stěračový motorek,byla to hračka k neutahání a také vozila i nás,byl to motorek z traktorového stěrače.Dnes jsou motorky mnohem kvalitnější,třeba i na různých servech v autech,pracují spousty hodin.

Jen takový dodatek,převod bych řešil pojezdovou převodovkou z travní sekačky,najdete v kovošrotě,je to řešeno klínovým řemínkem,nebo by to šlo i řetízkem na jízdní kolo,jen vytočit na soustruhu náboje a na ně připevnit klasická řetězová kolečka,poměr otáček záleží na Vás.Šla by použít i přehazovačka a bylo by to vícerychlostní,záleží na Vaší šikovnosti a možnostech dílenského zpracování.