Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dříve nýtovalo?

Řešíme s kámošem jednu věc - jak se dříve nýtovalo? A hlavně třeba nýty, kterými jsou spojeny části mostů a jiné těžké konstrukce? Nějak si neumím představit, jak před 100 lety "rozklepávali nejtek" s velikostí hlavy třeba 3 cm... Víte někdo?

Jednou jsem viděl nějaký starý dokument. Rozžhavený nýt z výhně popadli a pomocí plechového trychtýře si ho přehodili o pár metrů výš, (po třech metrech seděl na traverze jeden pomocník s trychtýřem) tam šup do díry a dva maníci už do něj mydlili. Resp. jeden a druhý to držel proti. Neuvěřitelný koncert Do 10. vteřin byl ten nýt o šest či více metrů výš a usazený k rozklepání.