Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repro

potřeboval bych poradit:-) , koupil jsem si do plata reproduktory o výkonu 250W a ty co mám vepředu ve dveřích nejdou pomálu slyšet, nevíte co stím? Chtěl jsem si koupit do bředu silnější ale žádné co mají podobný výkon a měří 10cm jsem nenašel:-(

Protože se takové nedělají.
Ty, co sis koupil, jsou určeny pro separované zesilovače, které jsou stavěny na 2 ohmovou zátěž. Autorádia to můžou zvládnout, ale budou dost hřát a v tom malým prostoru v palubovce to moc dobře chladit nebude.
100mm repráky nemůžou mít velký výkony a při své velikosti nedokážou vyvinout takový akustický tlak, aby se to vyrovnalo těm zadním. Můžeš ale přikoupit dva další 4ohm repráky dopředu (vhodné velikosti a musíš najít patřičný prostor k jejich montáži), zapojíš je paralelně k těm stávajícím předním a tím získáš na každý kanál 2 ohmy (tedy stejně, jako vzadu). Zvedneš tím přední hlasitost, ale taky výrazně zatížíš rádio, nemusí to vydržet.

To OŃeill
Reproduktory mají udanou hodnotu přebuditelnosti ve W - ale s akustickým tlakem to nesouvisí.Udává to jen,jakým výkonem ze zesilovače ten reprák odpravíš.
Dále repro do dveří jsem koupil ve vietnamském obchodě,dokonce jsou dvoupásmové a hrají perfektně.Jen přívody k nim musíš dimenzovat podle skutečného výkonu zesilovače,počítat s 14 V napětí a u běžného radia 20 W výkon,což dá proud asi 2 A.Čili kabel minimální průřez 2 mm2 x 2.
JABRAKA