Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba - spáry

Dobrý den.
Mám v bytě na chodbě po původních majitelích dlažbu a jsem s ní spokojená - je rovná, dalo by se řici perfektní. Ale spáry jsou už ani nevím jestli původně bílé nebo šedé, ale už jsou takový "vyšurděný" a hlavně by potřebovali asi každý týden vydrhnout kartáčem. To jsem sice párkrát udělala a právě teď mám tu spárovaču někde víc, jinde míň vyškráblou. Poradí mi někdo, když chci dát jinou spárovačku (hlavně jinou barvu :-)), jestli musím tu starou úplně vyškrabat nebo jestli existuje něco, co bych nanesla na tu původní - je už dost pod úrovní dlažby. Díky za odpovědi.

Pokud mohu doporučit, tak původní spárovačku zcela odstranit. Je to práca nezáživná, ale určite se vyplatí. Použít se dá různé nářadí, nejjednodušší práce je ale se speciálním čističem spár, který má břit jakoby namočený do drobných částic tvrdokovu a je vyměnitelný. Práce s ním jde opravdu skvěle od ruky a hned tak se neopotřebí, jako ostatní nástroje. Vyčištěné a vysáté spáry pak vyplňte novou spárovací hmotou běžným postupem a máte na nějaký ten rok vystaráno.
[7_12.jpg]