Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dlažba - spáry

Dobrý den.
Mám v bytě na chodbě po původních majitelích dlažbu a jsem s ní spokojená - je rovná, dalo by se řici perfektní. Ale spáry jsou už ani nevím jestli původně bílé nebo šedé, ale už jsou takový "vyšurděný" a hlavně by potřebovali asi každý týden vydrhnout kartáčem. To jsem sice párkrát udělala a právě teď mám tu spárovaču někde víc, jinde míň vyškráblou. Poradí mi někdo, když chci dát jinou spárovačku (hlavně jinou barvu :-)), jestli musím tu starou úplně vyškrabat nebo jestli existuje něco, co bych nanesla na tu původní - je už dost pod úrovní dlažby. Díky za odpovědi.

Pokud mohu doporučit, tak původní spárovačku zcela odstranit. Je to práca nezáživná, ale určite se vyplatí. Použít se dá různé nářadí, nejjednodušší práce je ale se speciálním čističem spár, který má břit jakoby namočený do drobných částic tvrdokovu a je vyměnitelný. Práce s ním jde opravdu skvěle od ruky a hned tak se neopotřebí, jako ostatní nástroje. Vyčištěné a vysáté spáry pak vyplňte novou spárovací hmotou běžným postupem a máte na nějaký ten rok vystaráno.
[7_12.jpg]

Jde to udržet v ruce. Musíš to zapínat nad hlavou a pak se pomalu přibližovat, ne nasadit a zapnout, to ti nádavkem vyrazí poslední chrup. Možná by místo diamantu šlo použít normální kotouč na šutr, ten by tak neničil dlažky při rukotřesu. Já nezajel ani do jedné ani tím diamantem. Ale co z toho letí prachu, to si nedovedeš představit.

Co třeba zkusit tohle ?

ATLAS FUGERO – SMĚS PRO RENOVACI SPÁR
Pro renovaci ušpiněných, vybledlých, minerálních spár v keramických obkladech a dlažbách (glazovaných, neglazovaných, hutných, klinkerových, porcelánové mozaiky) a také nenasákavých cementových, betonových desek nebo desek z přírodního kamene. Směs pro renovaci se doporučuje používat i v případech, kdy chceme pouze změnit barvu nových nebo starých spár. Lze ji používat v interiérech a exteriérech budov. Spotřeba: 250 ml směsi pro natření spár na ploše cca 15 m² obkladů nebo dlažby z obkladaček nebo dlaždic 30x30 cm, při šířce spáry 3 mm.

Zdroj: http://maurycy.atlas.com.pl/cz.nsf/F3FBA42E27AA542 EC1256BDC0048C1EA/842AFA6757C8C48EC1256FE40041487F ?OpenDocument
Nemám s tím zkušenosti, něco podobného jsem zahlédl v bau...