Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhradní komín

Dobrý den, mám takový malý problémek.
"Uhnil" mi na chalupě vršek komínu. Byl postaven z cihel okolo azbestocementové trubky. Ta se v komínu ulomila, a vzala s sebou kus komína. Jelikož se s rekonstrukcí počítá až příští rok, nechci do toho vrážet moc peněz. Vymyslel jsem náhradní řešení a teď si ho nechám od vás zkritizovat.
Uberu asi dvě vrstvy cihel, čímž se dostanu na pevný zbytek komína. Udělám cca 5 až 10 cm betonovou desku s dírama na průduchy přímo na komínu, aby se to chytlo k tomu zbytku. Po zaschnutí postavím nad průduch betonovou, kameninovou nebo litinovou rouru o patřičném průřezu, a spodek zaliju další vrstvou betonu. Bude to fungovat? Nebo máte někdo lepší nápad?

Jestli to má být na chvilku a zbytek roury přežil, taky bych to otesal cihly až na původní trubku, co tam drží. Pak bych nasadil urvaný zbytek, zalil betonem oba kusy společně tak, aby držel ten zbytek na původním místě. Jestli se zbytek nedochoval v bojeschopném stavu, tak zbytek zaříznou do roviny protáhnout obdobnou azbestovou rourou nebo kameninovou stejného průměru. Litinovou raději ne, může snadno prasknout. Nutno to však skutečně brát jako nouzovku.

Je to vršek komína. Tam už žádná velká teplota nebude a hrdlo to bude držet v betonu.
Eventuálně ho omotat dvěma kusy 6mm drátu a nechat trčet4 konce do okolního betonu aby se to vyneslo.
Takhle si soused finančně ulevoval při stavbě z schiedelu.
Dole šamotový schiedel a nahoře kameninová roura.