Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace odsávání do koupelny

Zdravím zdejší kutily,
potřeboval bych poradit, jak namontovat odsávácí ventilátor a potrubí v koupelně?

Ventilátor mám TD Mixvent 160/100 Soler&Palau
K tomu dva koncové průduchy, rozbočku "Y" a hliníkovou rouru (harmoniku)

Uvítám jakékoliv rady pro laika, na co si dát pozor při montáži nebo jak správně postupovat?
Ta trubka se musí zajistit nějakýma sponama nebo oblepit nějakou páskou? Nebo drží sama?
Neměl bych tam dát zpětnou klapku?
Nebude snížený výkon nebo zvýšená hlučnost, když za ventilátorem bude hned ohyb trubky?
Lze ten ventilátor namontovat i svisle?
Existuje do sádrokartonu nějaký poklop, aby se dalo k ventilátoru dostat kvůli čištění nebo opravě?

Děkuji za každý příspěvek.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/90-ventilace -koupelna-gif]

Možná trošku odbočím od hlavního tématu, ale jeden ventilátor pro dvě místnosti se mi jeví nepraktický, odvětráváš oboje najednou:
- jdeš srát a vysaješ tím i koupelnu. Mimořádně příjemné, pokud se někdo zrovna koupe, protože mu průvan bude "táhnout na záda"
- po vykoupání budeš chtít odvětrat koupelnu a tím, že to půjde i z WC, bude odvětrání koupelny horší
- při delší troubě do koupelny bude WC odvětráváno více, než koupelna, dalo by se řešit přiškrcením
- na odvětrání WC by stačila mnohem kratší doba, než na koupelnu, ventilátor by jel pro WC zbytečně dlouho

Já mám právě pro každou místnost ventilátor zvlášť, jsou zabudouvány ve stropě (SDK) na začátku vzduchové roury. Ventilátory mají automatické žaluzie kvůli zpětnému tahu.