Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje drenazni trubka ?

Zdravim vsechny.

Muze mi nekdo vysvetlit, jak drenazni trubka odvede vodu, kdyz jsou vstupni otvory po celem obvodu (tedy i dole) a trubka ma jeste zebrovani ?

Prijde mi ze voda tedy vtece treba horem, ale zase protece spodem a vsakne se pod trubku. Take zebrovani zamezuje odtoku vody do vyusteni roury.

Takze jak to tedy je ?

Dekuji predem.

Pokud by se to pod trubkou vsakovalo, tak není třeba drenáž. Ale jestli je zemina nacucaná jako houba, tak se to pod trubkou už znova nevsákne, takže to do trubky nateče a ta to odvede. Žebrování přispívá k mechanické pevnosti a ohebnosti, ale nevadí přece, že něco v trubce mezi žebry zůstane, důležitý je odvést vodu z okolí.

Lze to říci i jednodušeji.
Co by se nějaká voda vsakovala a cpala do nějakých dírek v rouře, notabene stejných jako jimi vlezla do té roury, když je tu tak volně a hezky a z kopečka. Tak jedééém.
Voda, když je to její rozhodnutí, jde vždycky cestou nejmenšího odporu.

Inteligentně položená drenážní trubka je položena v takových místech, kde pouze vytvoří cestu nejmenšího odporu, jak už tu někdo správně napsal. Pokud někdo potřebuje odvést vodu, které mu prosakuje do podzemního sklepa u vnitřní paty zdi, tak je jasné, že umístění drenážní trubky těsně pod povrchem musí být podpořeno hydroizolací pod trubkou.