Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rekonstrukce podlahy

Dobrý den.Rozhodl jsem se letos udělat novou betonovou podlahu.Ta původní je v některých místech propadlá asi o 2 cm a popraskaná.Jedna se o kamennou chalupu bez izolace a podlaha je asi 45cm nad okolním terenem.Každý mě radí něco jiného...aby jsem dal ipu,nebo zase ne,aby jsem udělal drenáž....atd.Mohly by jste mě prosím poradit,jaký je nejlepší a nejednoduší postup.Děkuji moc

Asi to závisí od toho, jak je tam vlhko. Když to zavřeš jen na ploše podlahy, tak vlhkost půjde do zdí.
Buď celý odizolovat včetně zdí, tj podříznout a to je samodomo běs u normální, natož kamenné chalupy, nebo si udělat nějak odvětranou podlahu, protože se to uzavře i jen dlažbou nebo linem.
V tom ale musí poradit odborník. Nějaký odvětraný kanálek okolo zdí nebo tak něco. Někde tady v poradně se to myslím už probíralo.
Dřív ve starých domech byly pod podlahou průduchy skrz(napříč) celý dům.
Na zimu se to ucpalo slámou a z jara odkrylo. Dřevěná podlaha vydržela věky.
Pak to inovátoři zazdili, natřeli prkna synťákem a pak dali lino a podlaha šla do háje za pět let.