oprava poškrábaného plastu
ahoj, myslíte že by se daly nějak opravit odřené a poškrábané věci z tvrdého plastu? šlo by to přeleštit brusnou pastou aby se povrch sjednotil?
ahoj, myslíte že by se daly nějak opravit odřené a poškrábané věci z tvrdého plastu? šlo by to přeleštit brusnou pastou aby se povrch sjednotil?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Co myslíš těmi "věcmi"? I když to přeleštíš brusnou pastou, tak to nikdy nebude hladký. Spíš něčím přelakovat.
Jde o to jak je to zdrápané. Malé drápance jdou Silichromem, na více poškrábané může pomoci lapovací pasta na plasty, na ještě větší už leda nic.
Až serveš z nějaké krásné mladé 18-leté blodsky 90-60-90 punčošky, tak je poskládej a tím se dají rozleštit škrábance na plastu. Je to o trpělivosti a laborování. Rozleštil sem už takhle kde co a postrhával taky
Chlap se nesmí bát přitlačit, výsledek se dostaví ...
Punčošek hojnost, trofeje z bouřlivého mládí. Ale ať tlačím jak tlačím, tak ho*vno. Aha, nojo! To je tím, že mi chybí ta 18 letá blondska!
Patrně třeba přidat www.novapaxcz.eu
Netřeba přidávat lubrikant!
Dobře to jde zkusit třeba na starším mobilním telefonu. Přitlačením při tření se vytvoří teplo. Klidně se nebát přes punčošku nějakým nástrojem ...
Nojo, nástrojem! Ale s tím zase pracuji přes jiný obleček...
:D dobře ty...
+ veckoo
Nevím jak "tvrdý plast", ale poškozené akrylátové vany a plastová okna běžne retušujeme smirkovým papírem pod vodou. Nejprve hrubým vybrousíme do vytracena, pak, jemnějším až nejjemnějším, pak vyleštíme bílou brusnou pastou a na závěr nablýskáme silikonovou leštěnkou na auta s bílým pigmentem.
Co je to v tomto případě hrubý? Aby někdo nezačal zrnitostí 25.
Nojo. Stavební firmy při vohazování koupelny zničej vanu nebo vokno, tak ve vopravách mají dobrou praxi, aby je zákazník nehulákal.
Za 11 let u současné firmy jsme opravovali na mých stavbách:
1x akrylátová vana standard za bůra - vana osazena až po obkladu. Při doobkládání kolem vany obkladačovi vypadla z ruky obkladačka a rohem vyryla asi 2cm dlouhý šrám na stěně vany. Opraveno po dohodě se zákazníkem, zapsáno ve stavebním deníku.
1x masážní vana za necelých 45kKč. Při kompletaci se instalatér opřel o mokrou hranu vany. Ruka mu sklouzla a ve snaze udržet balanc vanu poškrábal hasákem v druhé ruce. Opět dohoda se zákazníkem a zápis ve SD.
1x zákazník osobně ve snaze pomoci vzal špachtli a jal se oškrabávat ochrannou folii z rámu okna. Zákazník osobně vykázán ze stavby.
1x vana a asi 3 okna vyměněna bez řečí.
Napsal jsi to jako kdyby jsme dělali škody naschvál a bylo nám to šumák. To mně nazlobilo. Za trest tě strčim do karbu zrovinka když budeme hasit vápno!
Co je bila brusna pasta? Ja na tohle dolestovani pouzivam zelenou(a kdyz sem to prvne kupoval, prekvapilo me ze je to valecek tuhyho sajrajtu zabalenej v papiru) a funguje to docela dobre, i treba na display u mobilu. Jinak s timhle postupem souhlasim, jen doplnim ze podle miry poskrabanosti bych zacal 220(hodne hluboky skrabance) nebo 400(normalni skrabance), pak 800 a nakonec 1200, vsechno pod vodou(staci naflusnout) a pak tu pastu na hadriku. Docela se osvecilo.
Ty máš lapovací pastu, ta vyhoví také. Bílá je takový blemst v kelímku, tuším, že jsem to viděl taky v Horním Bachu (Hornbachu) v oddělení nářadí, nebo v OBI.
tak ja to skusím
Leštit, třeba plexisklo, se dá vyleštit zubní pastou - tedy dříve dalo, nevím z čeho se ty pasty vyrábějí teď.
A dolešťovat kaší z cigaretového popela a vody. Na odličovacím babském tampóně - takovýto kolečko...
Prokristapána, na co všechno se ty babský předměty nehoděj !
Ale ne ty tampony s provázkama, s těma by to šlo asi blbě
snad to za těch 6 let vyleštil.
Já to z archivu nevytáhl...
To se netahá z archivu, ale odjinud a za ten provázek.
Nutno si uvědomit, že takovýto a spousta dalších problémů zde na poradně, není jen záležitostí tazatele. Spoustu lidí podobné problémy řeší, takže obnova i 6 let starého dotazu není vůbec na škodu, pokud někdo přijde s dalším řešením.
Souhlas , právě se pídím po tom jak rozleštit škrábanec na starém rádiomagnetofonu který bych rád dal do pořádku.
Rádiomagnetofon hod do elektro odpadu, a všimni si datumu na který odpovídáš!
Blbá rada. Pokud je to magnetofon ze 70. nebo 80. let, tak by mohl mít i nějakou hodnotu, minimálně nostalgickou pro majitele.
Hmm sorry je to pod mou uroven
Ale hlídat datumy tě baví furt.
Hodně starý dotaz,
ale zkus se inspirovat rozleštěním předních reflektorů u nových aut.
Záleží na velikosti rýhy.
Jestli je to ABS (to staré magiče bývaly) tak spíš než mechanicky by se to dalo teplem, ale musí se hodně opatrně a zakrýt okolí, aby tam potom nevznikl lesklý flek. Zahřívá se horkovzduškou nebo redukčním plamenem těsně nad teplotu skelného přechodu, která je u ABS asi 105 stupňů.