Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak na tvrdou vodu

Zdravím, máte někdo zkušenosti s tvrdostí vody a myčkou?
Po umytí nádobí zůstává na všem opravdu hodně šedý povlak, asi kámen.
začalo to dělat tak po 3 měsících provozu.
Samozřejmě sůl a leštidlo pravidelně doplňujeme.
Myčka je napojena na vodu ze studny.Chtěl bych před myčku vřadit nějaké
slušné změkčovací zařízení za rozumnou cenu.
Nemáte prosím někdo s tím zkušenosti? (magnety ne)
Dík!

Není nutné hledat jiné řešení.Každá myčka nádobí má změkčovací filtr.Sůl,kterou tam sypete,je pro jeho regeneraci.Změkčovací filtr je nejlepší úpravou tvrdé vody.Sůl pro změkčovací filtr není nutné používat do tvrdosti vody 1 mmol/l (5,6 dH).
Vaše problémy s myčkou pravděpodobně spočívají ve špatné funkci změkčovacího filtru.Příčinou může být i kvalita vody ze studny.Většina podzemních vod v ČR v oblastech s tvrdou vodou má tvrdost kolem 25dH (4,5 mmol/l).Všechny myčky ji bez problému zvládají. Myčky nádobí se dají provozovat až do tvrdosti vody 60 dH (10,7 mmol/l).
Změřit tvrdost vody by neměl být problém.Testy na tvrdost vody dostanete koupit u prodejců bazénů nebo v akvarijních potřebách.Testem si můžete ověřit i funkci změkčovacího filtru.

Ja má jednoduchý krištalovy zmäkčovač zapojený na práčku,už asi treti rok,a funguje to dobre.Bude to dobrý asi aj na myčku.Dá sa zapojiť medzi bateriou a hadicou.Za rok by bolo treba krištále vymeniť - dá sa to rozobrať - ale ja ešte som to nemenil.Voda ide zo studni,a je taký vápnatý že keď zohrejem vodu v nejakej nádobe,vápno zostane na spodku.Krištálový zmäkčovač stojí okolo 10euro,treba raz zakupiť a potom stačí len krištali kúpiť.Foto v prílohe.

Mám technickou, do této trubky se vkládají krystaly polyfosfátu (chemická úprava vody). Najde se tu chemik co by vysvětlil co je to za svinstvo? :-D
http://www.filtry-vodni.cz/katalog/filtry/vodovodn i/1002.html

citace:
Fosforečnan vápenatý, který je konečným produktem části polyfosfátů v lázni na praní je ve vodě prakticky nerozpustný a představuje obvyklou složku anorganických nečistot vyloučených v prádle. Je vedle křemičitanů příčinnou vysoké prašnosti prádla, která je nebezpečná nejenom pro uživatele, ale taky i pro zaměstnance prádelen.
zdroj: http://www.dongemini.cz/articles/zivotni-prostredi -bezfosfatove-prostredky-na-prani-rady-don