Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrušení auta

dobrý den,potřeboval bych poradit jak se mám zbavit bouraného auta,vím že to moc do kutilské poradny nepatří,ale už nevím kde bych se na to jinde zeptal.Moje sestra si asi před 1,5rokem koupila renaulta 19.sepsala řádnou smlouvu + plnou moc na odhlášení a přepsání vozidla.Bohužel si auto za celou tu dobu na sebe nenapsala.problém je v tom že jsem ho před 3měsíci naboural.teď sme se rozhodli že se toho auta zbavíme protože oprava by stála víc než nové auto.jenomže nevím jak se to dělá,když je auto pořád psané na původního majitele.nevíte někdo co se s tím dá dělat?díky za jakoukoliv radu

Jestli to má na sebe napsané někdo cizí, tak to neřeš. Chceš-li udělat dobrý skutek, tak ho nanejvejš upozorni, že auto je v čudu. Je-li to někdo z rodiny, je to horší. Musíš mít protokol z ekologické likvidace. Nejlepší je, vrak někam schovat nebo po kouskách odnosit do sběrny a nahlásit krádež. Je to na palici, ale bez ekologické likvidace ti to neodhlásí a ne likvidaci berou jen auta vcelku. Tak proto krádež. Chystají sice někdy odhlášení na prohlášení, že se z toho třeba udělala králíkárna, ale to něž bude...

ono to auto je sice nabourané ale pořád se s tím dá jezdit,takže dojet by se s tím na tu likvidaci dalo,auto je sice napsané na někoho jiného ale pojistku platím já.spíše mi jde o to když pojedu na tu likvidaci,jestli to zlikvidují když je auto psané na někoho jiného

No to určitě ne. Jé, to by byli zloději rádi, kdyby po svezení jim to bezestop zlikvidovali bez majitele...

//Edit: O pojistku nejde, tu může platit třeba náhodný chodec, bude-li při pohledu na Magnum ochoten. Pro likvidaci a odhlášení je třeba přítomnosti majitele. Ten taky bude platit pokuty, když přestaneš pojistku platit. Řešení záleží na tom, jak dobré vztahy jsou s tím dotyčným... Někdy je i vhodné se za trest na všechno vykašlat...

já vím,ale když mám kupní smlouvu?jen nechápu jak se to dělá v případě ,když to auto někdo rozprodá na díly,na netu je toho spoustu,jak ten člověk potom prokáže co s tím autem udělal.existuje vůbec nějaký legální způsob,jak se toho auta zbavit?

Kupní smlouvou se raději nikde nevytahuj, nebo oba dostanete pokutu jak hrom, že jste to do jánevím 7 dnů nepřehlásili. Majitelem zůstává zapsaný občan ve velkém techničáku. To je jako prodat dům a nezapsat do katastru. Pak, kdyby došlo na lámání chleba, je stále majitel ten zapsaný v katastru.

Rozprodat na náhradní díly legálně (snad jen zatím) nejde. Proto se o stovky procent zvýšily krádeže starých aut. Prostě to rozprodají, nahlásí krádež a je vymláceno. Cajti s tím nemůžou nic dělat. Pozveš je, ukážeš prázdné místo u chodníku a že tam ti ukradli auto. Nemůžou dělat nic, i když dobře vědí o co jde. A dobře tomu státu tak, když to tak pitomě ekoteroristi zařídili. Já měl svého času dva wartburgy, jeden jezdil a z druhého jsem čerpal náhradní díly. Pak jsem ten vrak rozřezal autogenem a kov odvezl do sběru, zbytek po kouskách do popelnice. Kapaliny v tom vraky byly dávno vyschlé, ekologickou škodu jsem tím žádnou neudělal.

Pokud je se setrou řeč, zkuste sehnat firmu, která si to za "pěkně děkuju" odtáhne a postará se o ekologickou likvidaci. Jak bylo napsáno, potřebujete doklad, že je to odevzdané odborné společnosti. Nejlíp, když v tom potvrzení bude jméno toho, komu to auto v tuto chvíli patří (je uveden ve velkém TP). Případně bych neváhal po té odtahovce žádat, ať tam napíše jméno i toho druhého z Vás. Pro ně to bude formalita, ale vyřizovat to bude ten, kdo je napsaný v TP, případně může druhého zplnomocnit.
Jakmile začnou ouřadové prskat, máte doklad, že to šlo ze světa jak mělo a v dokladu obě jména, jedno bude prostě pro sichr navíc přebývat - ať si ouřada vybere. Případně se předloží plná moc pověřující k jednání v dané věci a ouřada to bude mít z achvíli hotové a vy si z hluboka oddechnete. Pokud bude někdo prskat, ať si trhne, jste sourozenci ...

My jsme loni s tchánem ekologicky likvidovali auto, přitom bylo napsané na švagra a nevím že by nám dělali problém. Zkuste se zeptat u firmy co by to ekologicky likvidovala, jaké doklady od vás bude chtít. Nedalo by se to vyřešit že zapsaný majitel vám vystaví plnou moc k vyřízení formalit při ekologické likvidaci a odhlášení auta?

No já řešil obdobnou situaci, měl jsem auto přes rok ale napsané stále na původního majitele. Když jsem ho rozbil, zavolal jsem firmu která u nás ekologicky likviduje vraky (Kovosteel). Auto bylo celé tak to bylo zdarma. Normálně na zavolání přijela tatrovka s rukou naložili auto a chtěli vidět jenom občanku a všechny papíry od auta. To že ve velkém techničáku je napsaný původní majitel, povinné ručení je moje a auto likviduje můj bratr jim bylo šumák. Bývalému majiteli jsem poslal značky, papíry, a doklad o ekologické likvidaci a mám po starostech.

Neudělal to někdo z vás taky?Já jsem z přihlášené J350 udělal traktorek,protože ji už nikdo nechtěl a motor byl dobrý.Je to už dlouho a nějak jsem si nevšim toho ekol.zlikvidování.Až jsem to šel zrušit,tak jsem zíral.Na dopravním mně poslal do pryč,s tím že bez toho papíru to nezruší.Tak platím pov.ruč.a nevim co dál.

Když se nepodaří úředníka donutit, tak holt zavolat cajty, že to někdo ukrad'. Ukázat prázdné místo na ulici, "tady to ještě včera stálo". Nebabrat se s tím. Když to nejde odhlásit po dobrém, tak to půjde takto. Platit pojistné za něco, co nemám je kravina nejvyššího řádu a legální zlodějna, posvěcená naším mizerným parlamentem.

Se ptal kamarád, co má dělat, že by chtěl prodat motor jinému příteli, kterému by se hodil. Nelze. Nutno odvézt k ekologické likvidaci a tam si koupit vlastní motor za těžké prachy! Lumpové! Fuj!

Čauky a co když mam auto pojízdné stk.ještě na rok je skoro veterán,škoda šrotovat a ta eko.daň!!! Zatím se mi nikdo neozval na náhr. díly.Co s tím? Nechci už platit pojistku a dát do depozitu? To taky není pro mě řešení.

Já bych asi zfalšoval Plnou moc k likvidaci a Plnou moc k odhlášení(majitel dle TP)a dal auto likvidační firmě.
Bude to vadit pův. majiteli? Proč, když auto prodal?
Bude někdo hledat pův. majitele? Proč?
Bude někdo ověřovat podpis? Proč?
Bude někdo ověřovat č.OP? Proč?
Když ty papíry budou dle práva v cajku...