Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plíseň na lednici

Ahoj,

máme dvoudvéřovou lednici Electrolux a v místech dotyku dveří s lednicí (jak tam ta guma) se nám tvoří plíseň. Je to hlavně na spodním okraji dveří od lednice a prakticky celé dveře od mrazáku.
Netušíte někdo, z čeho by to mohlo být? Případně nějaké lepší řešení než čas od času utřít a omýt savem?

Děkuji

karmela

Jedine a výhradne neutrálnu silikónovú, stuženú vazelínu:

https://www.okentes.sk/stavebna-chemia-lepidla-/ostatna-chemia/silikonova-vazelina-80-ml-transp-%5B42219-7%5D

Je nutné povrch gumy odmastiť, teplou vodou s jarom ošetriť, presušiť, následne povrch pretrieť na handričke čistým Savo originál a prstom napatlať predmetnou silikónovou vazelínovou.

Výsledok:
Nerobí sa námraza, vydrží desiatky rokov vo vláčnej podobe, tesní, neprepustí vlhkosť z bytu smerom do mrazáku, je potravinársky neutrálna, dá sa natrieť na chleba z spapkať. (Obsahuje nekonečný molekulárny reťazec).